Tłumacz Migam

Działania Artystyczne Rozprzan

O tym, że długie jesienne wieczory sprzyjają rozwijaniu swoich pasji przekonały się uczestniczki kolejnych warsztatów z cyklu Działania Artystyczne Rozprzan.  W zajęciach zorganizowanych 28 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy wzięło udział ponad 30 miłośniczek sztuki rękodzielniczej.

Tematem przewodnim spotkania była popularna technika zdobienia przedmiotów- decoupage. Metoda ta polega na przyklejeniu na dowolny przedmiot (np. drewniany, szklany, plastikowy) motywów wyciętych z serwetek lub papieru. Tak przygotowaną powierzchnię należy pokryć kilkoma warstwami lakieru.

Uczestniczki zajęć dowiedziały się jak krok po kroku ozdobić techniką decoupage drewniane pudełka na herbatę. Po otrzymaniu kilku cennych wskazówek, panie od razu przystąpiły do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Oryginalne i stylowe herbaciarki, które powstały w trakcie warsztatów są dowodem na to, że własnoręcznie wykonane przedmioty są wyjątkowe i cieszą najbardziej.

Należy wspomnieć, że warsztaty rękodzielnicze z cyklu Działania Artystyczne Rozprzan odbywają się raz w miesiącu. Najbliższe spotkanie już 19 października o godz. 18.00.