Tłumacz Migam

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzyna reprezentowały Gminę Rozprza na I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Ludowych oraz Śpiewaczych

W niedzielę, 8 października w Czarnocinie po raz pierwszy odbył się przegląd zespołów ludowych z terenu Powiatu Piotrkowskiego. W przeglądzie udział wzięło łącznie osiem zespołów.  Gminę Rozprza reprezentowały Panie i Panowie z zespołu Sami Swoi z Mierzyna, działający od 1963 roku. W przyszłym roku obchodzony będzie więc jubileusz 55-lecia powstania. Wszystkie grupy zaprezentowały wyjątkowo wysoki poziom artystyczny. Z racji tego, jury zadecydowało przyznać każdemu zespołowi pierwsze miejsce w danej kategorii. Zespół z Mierzyna otrzymał nagrodę za umiejętność adaptacji piosenek z innych regionów Polski. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył Marek Mazur – Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Piotr Wojtysiak – Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego.

Artystów z zespołu Sami Swoi z Mierzyna gorąco wspierał i dopingował wójt Janusz Jędrzejczyk, który obecny był w czasie przeglądu.

Paniom oraz Panom z zespołu Sami Swoi gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych lat wspólnego koncertowania!