Tłumacz Migam

Zakończył się ostatni etap prac renowacyjnych na stadionie im. Antoniego Maszewskiego w Rozprzy

Rewitalizacja była konieczna, ponieważ trawa pozostawiała wiele do życzenia. Dziesiątki meczy, zawodów sportowych i strażackich, imprez plenerowych spowodowały że trawa na stadionie w Rozprzy wymaga profesjonalnej odnowy. „Najważniejsze jest bezpieczeństwo piłkarzy. Wydeptana, twarda ziemia często jest powodem poważnych kontuzji. Na naszym stadionie trenują nie tylko zawodnicy Czarnych ale również m.in. dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego Gmina Rozprza. Dzięki przeprowadzonej renowacji na płycie boiska pojawiła się gęstsza, bardziej wytrzymała trawa, zniwelowano nierówności. Komfort treningów oraz meczy jest nieporównywalnie lepszy.” – mówi Marcin Szulc, trener GKS Czarni Rozprza, a jednocześnie radny Gminy Rozprza.

                Prace rewitalizacyjne rozpoczęły się na początku tego roku. Podzielono je na 3 części: pierwszy etap obejmował aerację połączoną ze spulchnianiem płyty boiska, wertykulację, odpowiednie nawożenie oraz wykonanie piaskowania. W czasie drugiego etapu prac, wykonanych w przerwie w rozgrywkach dokonane zostały niezbędne opryski oraz nawożenie murawy piaskiem. Ostatni etap przeprowadzono w poniedziałek, 9 października. W jego trakcie dokonano trzeciego nawożenia oraz opryskano murawę środkiem grzybobójczym. Poniedziałkowym pracom przyglądał się zastępca wójta Artur Cubała, oraz Marcin Szulc. Całość prac wykonana została przez firmę Marwell, a jej koszt wyniósł 35.000zł.

                Miękka i zielona płyta stadionu to nie tylko większe bezpieczeństwo i komfort treningów ale także  zwiększa wrażenia estetyczne oraz zachęca do treningów.