Tłumacz Migam

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zakończyła projekt "Lokomotywą po wiedzę"

Łódzki Dom Kultury, Akademia Sztuk Pięknych, Politechnika Łódzka oraz lokalne ośrodki kultury to miejsca realizacji 5 typów warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu „Lokomotywą po wiedzę- projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Jednym z 32 partnerów projektu skierowanego do dzieci w wieku 7-12 lat  była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy. Przez 3 miesiące 20- osobowa grupa dzieci z koła teatralnego działającego przy bibliotece brała udział w zajęciach z projektowania kostiumów, tworzenia scenografii do przedstawienia teatralnego, stworzonego na podstawie książki Agnieszki Frączek „Na tropie tajemnic- Ekologia”.     

Finałowy spektakl wieńczący projekt poprzedziły inspirujące warsztaty i prelekcje, w trakcie których wielokrotnie poruszano temat ochrony środowiska, segregacji śmieci oraz wpływu człowieka na los naszej planety. Wszystkie elementy scenografii i kostiumy, które zaprezentowano podczas przedstawienia, zostały wykonane samodzielnie przez uczestników projektu. Dzięki warsztatom z projektowania ubiorów metodą aplikacji, scenografii oraz praktycznej realizacji kostiumów i elementów scenograficznych powstały oryginalne i barwne przedmioty wykonane z surowców wtórnych. 

Podczas uroczystego finału, który odbył się w Łódzkim Domu Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy otrzymała wyróżnienie w kategorii „NAJLEPSZY EKOLOGICZNY SPEKTAKL TEATRALNY”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału projektu, autorstwa Pana Dariusza Śmigielskiego.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.