Tłumacz Migam

70 lat Klubu Sportowego LKS Start Niechcice

W sobotę, 8 lipca wszyscy wspólnie: kibice, piłkarze, trenerzy, działacze, sponsorzy, a także władze gminy  uczestniczyli w  obchodach jubileuszu 70-lecia powstania Ludowego Klubu Sportowego „Start” Niechcice. Impreza odbyła się na stadionie w Niechcicach. Rozpoczęła się ona turniejem piłki nożnej rocznika 2007 i młodszych oraz meczem na który wszyscy czekali z niecierpliwością: oldboy „Start” Niechcice przeciwko LKS „Start” Niechcice. Przy głośnym aplauzie publiczności, którego nie zakłócił nawet padający deszcz piłkarze dali z siebie wszystko. Wynik meczu rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.  Poświęcenie jakim wykazali się zawodnicy oraz wspólna dobra zabawa przesądziła o wyniku meczu który mógł być tylko jeden: remis. :-) (3:3 w meczu oraz 3:3 w rzutach karnych)

                W trakcie części oficjalnej obchodów prezes klubu – Konrad Foryś wręczył podziękowania działaczom, zawodnikom oraz sympatykom i sponsorom zespołu z Niechcic, którzy przyczynili się do rozwoju klubu. Medale za szczególne zasługi dla rozwoju piłki nożnej w regionie piotrkowskim dla piłkarzy, prezesów i działaczy wręczył Stanisław Sipa, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb. Natomiast władze gminy na czele z wójtem Januszem Jędrzejczykiem oraz zastępcą przewodniczącego Rady Gminy Rozprza – Józefem Bielasem podziękowali za wkład w rozwój sportu na terenie Gminy Rozprza, przekazując pamiątkową deskę oraz worek piłek treningowych.

                Część oficjalną zakończyły wspólne zdjęcia, które zostaną pozostawione dla kolejnych pokoleń. Po niej rozpoczęła się wspólna zabawa, bo na scenie pojawił się energetyczny zespół Kamikadze, który rozgrzał zebraną publiczność. W czasie trwania całego festynu zarówno ci starsi, jak i najmłodsi mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Było wspólne grillowanie, wojskowa grochówka, dmuchańce oraz zabawa w pianie.

Wszystkim zawodnikom i trenerom Klubu „Start” Niechcice życzymy kolejnych wielu sukcesów i awansów.