Tłumacz Migam

XIV Dni Gminy Rozprza za nami

Moc atrakcji i niespodzianek czekała na mieszkańców Gminy Rozprza oraz gości, którzy po raz kolejny bawili się na Dniach Gminy Rozprza. W tym roku już po raz 14 obchodziliśmy święto naszej Gminy.

Sobotnia gwiazda wieczoru, niekwestionowany król disco-polo – Zenon Martyniuk, wraz ze swoim zespołem „AKCENT”, przyciągnął na płytę boiska przy ulicy Sportowej w Rozprzy tysiące widzów. Każdy chciał wspólnie bawić się przy takich hitach jak: „Przez Twe oczy zielone”, „Przekorny los”, czy też „Prawdziwa miłość, to Ty”. Zanim jednak z głośników popłynęły rytmy disco, na scenie pojawili się lokalni artyści.

Barwne stroje, wzruszeni rodzice, szczęśliwe i trochę stremowane dzieci – wszystko to można było zobaczyć w godzinach popołudniowych w sobotę. Tego dnia bowiem swoje występy miały dzieci oraz młodzież ze szkół i przedszkoli w naszej gminie, a także Gminnego Centrum Kultury w Rozprzy. Mimo rozpoczętych dzień wcześniej wakacji frekwencja zarówno tych występujących, jak i kibicujących swoim koleżankom i kolegom dzieci była wspaniała. Wieczorny czas na stadionie w Rozprzy umiliła nam Weronika Adamek – solistka z Mierzyna oraz orkiestra Swing Band Kasztelania z Rozprzy, pod batutą Mariana Kuśmierskiego. Tuż przed koncertem Gwiazdy Wieczoru na scenie wystąpił zespół MARAQUJA, który skutecznie rozgrzał rozpierską publiczność.

Jednak tłumy osób, które tego dnia przybyły do Rozprzy czekały właśnie na Niego. Zenek na scenie stanął krótko po godzinie 21 i już od pierwszych akordów poderwał tłum. Takiej ilości osób, które przybyły na Jego koncert, nie pamiętają najstarsi mieszkańcy Rozprzy. Piękna pogoda, wspaniali artyści, a przede wszystkim cudowna publiczność sprawiły, że wieczór był wyjątkowy.

            Niedzielne obchody XIV Dni Gminy Rozprza rozpoczęły się nową atrakcją, która być może zapisze się na stałe w naszej tradycji. Już od samego rana na płycie boiska usłyszeć można było… szczekanie. Po raz pierwszy w Rozprzy i trzeci w Polsce odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych CAC. Ponad 70 przedstawicieli różnych ras od tych najmniejszych (Rosyjski Toy Terrier) do tych naprawdę okazałych (Owczarki Niemieckie) prezentowało się w czasie tej wystawy. Główną nagrodę  - wójta Gminy Rozprza zdobył owczarek niemiecki długowłosy, który swoim całkowicie czarnym umaszczeniem zaskarbił sobie serca publiczności oraz jury.

W tym samym czasie w Sanktuarium N.M.P. Matki Życia w Rozprzy odprawiono uroczystą mszę świętą, w czasie której zgrał góralski Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska”, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Rozprzy na czele z przewodniczącym rady gminy Rajcza – Dariuszem Płoskotą i dyrektorem GOKiS – Janem Ślęzakiem. Zespół „Ziemia Rajczańska” wystąpił również przed szerszą publicznością na scenie. Po zakończonej mszy św. mieszkańcy z Rozprzy wraz z orkiestrą z Rajczy na czele z wójtem Januszem Jędrzejczykiem wspólnie przemaszerowali w centrum Rozprzy aby wspólnie odsłonić tabliczkę z nową nazwą ulicy – Legionów Polskich. Zastąpiła ona dotychczasową ulicę Świerczewskiego. Po zerwaniu wstęgi przez Juliana i Justynkę Rawickich oraz poświęceniu przez ks. prałata Wiesława Płomińsiego, górale z Rajczy odegrali hymn państwowy. O godzinie 13:00 przed sceną rozpoczął się po raz drugi Gminny Turniej Sołectw. Wzięło w nim udział 9 sołectw z gminy. Przygotowane konkurencje miały na celu integrację mieszkańców. Rozegrano m.in. wbijanie gwoździ w deskę, czy też przenoszenie wody. Wszyscy bawili się znakomicie. Turniej wygrała drużyna z Mierzyna, tuż za nią na podium znalazła się Stara Wieś, a na trzecim miejscu Rozprza. Podsumowania zawodów, wręczenia nagród oraz podziękowań dla uczestników dokonał wójt Gminy Rozprza. Wyjątkowy występ zaprezentował również Zespół Hora Moldavia z Mołdawii, który na zaproszenie wójta – Janusza Jędrzejczyka przyjechał na święto naszej Gminy z miasta partnerskiego – Glodenii. Goście z Mołdawii byli z nami całą niedzielę, wspólnie bawiąc się na Dniach Gminy Rozprza. 

Po występach Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz zespołu „JACY-TACY Moszczeniacy” z Moszczenicy, Orkiestry Dętej OSP Longinówka oraz solistki - Sylwii Piwowarskiej na scenie pojawił się zespół Red Dance, który wprowadził wszystkich w taneczny klimat przed koncertem niedzielnej gwiazdy wieczoru – zespołu LOKA.

XIV Dni Gminy Rozprza zakończył pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie  Dni Gminy Rozprza strażakom z jednostek OSP z terenu gminy, służbom porządkowym, artystom, nauczycielom, kołom gospodyń oraz wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji uroczystych obchodów święta gminy.

 Dziękujemy mieszkańcom gminy oraz gościom za niepowtarzalny klimat podczas tegorocznych Dni Gminy Rozprza.

Szczególne podziękowania kierujemy również na ręce sponsorów:

 1. Katarzynie i Piotrkowi Kowalskim, RAJTRAK z Rajska Małego
 2. Andrzejowi Franczakowi, Catering BAF
 3. Emilowi Krawczyńskiemu, EMEX
 4. Maciejowi Misztaldowi, M.M. Metal-Bud
 5. Anecie i Adamowi Szulc, ROL-BUD
 6. Joannie Dukowskiej, WENUS
 7. Sebastianowi Madejowi, MADEJBUD Wroników
 8. Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Piotrkowskiej oddział w Rozprzy
 9. Joannie i Pawłowi Suchodolskim, Delikatesy
 10. Annie i Jerzemu Wiktorowi, Cukiernia-Piekarnia Niechcice
 11. Mieczysławowi Wieczorkowi, EUROSPRZĘT
 12. Marcie i Piotrowi Duszyńskim, MAXIM
 13. Magdalenie i Marcinowi Środa, Dom Pomocy Społecznej Przystań we Wronikowie
 14. Jerzemu Wojtasikowi, TRANSPED
 15. Andrzejowi Wierzbowskiemu, usługi projektowo-budowlane
 16. Jackowi Laskowi, Hurtownia pokryć dachowych
 17. Marcie i Mateuszowi Czabańskim, Ubezpieczenia
 18. Marcinowi Majowi, MAJAMI
 19. Cezarowi Skóra, PROCOMP
 20. Małgorzacie i Remigiuszowi Ryżewskim, REMAR
 21. Krzysztofowi Wiśniewskiemu, DKW-BUD
 22. Zakładowi Produkcji Środków Farmaceutycznych Elanda
 23. Dominice Krasoń, DK Business
 24. Katarzynie Suchodolskiej Kowalczyk, VISAGE
 25. Wojciechowi Pielużkowi, OLA
 26. Hurtowni styropianu tynków i farb elewacyjnych Grupa Jeż  
 27. Grzegorzowi Krawczykowi, ABC za rogiem
 28. Janowi Listwoniowi
 29. Krzysztofowi Biegańskiemu
 30. Stacji kontroli pojazdów Misztela-Turniak
 31. Marcinowi Mandzij, Eksport-Import
 32. Lucjanowi Świstakowi, ROBOSEB
 33. Anecie Piwowarskiej, sklep ABC
 34. Barbarze i Annie Duszyńskim, Kwiaciarnia Stylowa
 35. Robertowi Kabzińskiemu, KAMA
 36. Mariuszowi Turniakowi, Hurtowania hydrauliczna
 37. Grzegorzowi Szymańskiemu
 38. Arturowi Kurowskiemu ARDOM
 39. Firmie Jarex

SOBOTA:

 

NIEDZIELA: