Tłumacz Migam

II Gala bibliotek w Rozprzy

14 maja miłośnicy książek, bibliotekarze, przedstawiciele władz samorządowych i młodzi artyści zawitali do Rozprzy, by wziąć udział w II Gali Bibliotek Publicznych Powiatu Piotrkowskiego. Promocja czytelnictwa oraz przedstawienie bogatej oferty kulturalnej bibliotek to główne założenia imprezy zorganizowanej przez wszystkie biblioteki publiczne powiatu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim. Galę poprowadził Bartosz Gumulec, a jej oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie Izabela Kwaśniak- dyrektor GBP w Rozprzy i Janusz Jędrzejczyk- wójt gminy Rozprza.

Spotkania z pisarzami, stoiska bibliotek oferujące ciekawe atrakcje, warsztaty z robotyki, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, modelowanie balonów, zabawy z klaunem-to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się pokaz talentów, czyli występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wystąpili m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Grabicy, Natalia Mamrot z Aleksandrowa, Kasia Wypych- mieszkanka gminy Czarnocin oraz muzyczny duet Adam Stankiewicz i Łukasz Krasoń z Gorzkowic. Gminę Łęki Szlacheckie reprezentowali na scenie Karolina Berska, Wiktoria Gątkowska i Dominik Terka. Oklaskami nagrodzono także występ Patrycji Stępień i Jagody Woźnicy z Ręczna. Podobnie jak w ubiegłym roku, nie mogło zabraknąć pokazów tanecznych. Swoje umiejętności zaprezentowali min. Zespół Pieśni i Tańca oraz grupa Flame Letters z Gorzkowic, Gracjan Woch- mieszkaniec Sulejowa, wicemistrz Europy w tańcu hip-hop, Grupa Taneczna Impresja z Rozprzy oraz tancerze i tancerki z Niechcic (hip-hop).
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podczas Gali wręczono nagrody dla uczestników konkursu plastycznego „Podróże z książką” oraz literackiego „To właśnie jest nasza rodzina”. Zwieńczeniem imprezy był wspaniały koncert zespołu Beltaine, reprezentującego nurt muzyki celtyckiej.