Tłumacz Migam

W czasie tych Dni Gminy Rozprza po raz drugi zostanie zorganizowany Gminny Turniej Sołectw

10 maja dobyło się spotkanie sołtysów Gminy Rozprza. Sołtysi w czasie swojego spotkania zostali zapoznani z bieżącymi sprawami m.in.: utrzymania dróg, wywozu śmieci i planowanych prac na terenie danego sołectwa.  Najważniejsze informacje jakie przekazał sołtysom wójt Janusz Jędrzejczyk dotyczyły m.in.: rozpoczętego remontu ulic Lipowej i Słonecznej w Milejowie, przygotowaniu przetargu na  budowę parkingu w Niechcicach, a także przygotowania szeregu dokumentacji na przebudowy dróg oraz sieci kanalizacji i wodociągów na terenie Gminy Rozprza.  

 Oprócz spraw związanych z bieżącą działalnością sołtysi zostali poinformowani  o organizacji i możliwości zgłaszania uczestnictwa w II Turnieju Sołectw. Konkurs tak jak w roku ubiegłym zostanie zorganizowany w czasie drugiego dnia XIV Dni Gminy Rozprza  (25 czerwca).  „Na uczestników Turnieju czekać będą liczne konkurencje. Część z nich pokrywa się z tymi z zeszłego roku, natomiast kilka to zupełne nowości, które z pewnością przypadną do gustu mieszkańcom.” – zapewnia wójt Janusz Jędrzejczyk. Na uczestników czekać będzie 5 zabawnych konkurencji w których liczyć się będzie pomysłowość, spryt, szybkość i poczucie humoru. W przypadku dogrywki 6 konkurencja sprawdzać będzie podstawową wiedzę o naszej Gminie. W pierwszej edycji udział wzięło 11 sołectw. W tym roku liczymy na większą frekwencję. Najważniejszą zmianą z ubiegłorocznym turniejem jest możliwość uczestnictwa tylko osób pełnoletnich. Sołtysi na zgłoszenia swoich drużyn mają czas do czerwca.

Oprócz spraw związanych z Turniejem Sołectw, comiesięczne spotkania sołtysów Gminy Rozprza dają możliwość informowania na bieżąco o problemach, działalności Samorządu Gminy Rozprza oraz wspólnych uzgodnień co do dalszej pracy na terenie Gminy Rozprza. Sołtys bowiem najlepiej zna potrzeby swojej społeczności lokalnej.