Tłumacz Migam

Kolejne warsztaty Gminnego Centrum Kultury z cyklu "Lokomotywą po wiedzę"

26 kwietnia dzieci z koła teatralnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy wzięły udział w kolejnych warsztatach realizowanych w ramach projektu ŁDK „Lokomotywą po wiedzę”. Tym razem najmłodsi odwiedzili Politechnikę Łódzką, gdzie  w Instytucie Architektury i Urbanistyki uczestniczyli w zajęciach ze scenografii ekologicznej, zainspirowane architekturą biomorficzną. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z rozwiązaniami pro-środowiskowymi dotyczącymi przestrzeni publicznej. Wszystkie materiały, których użyto podczas warsztatów zostały poddane fizycznemu recyclingowi. W trakcie blisko dwóch godzin powstały kolejne elementy scenografii do przedstawienia inspirowanego książką Agnieszki Frączek, które będzie zwieńczeniem projektu.                                                                                                                            

Warto zaznaczyć, że w marcu i kwietniu dzieci uczestniczyły w warsztatach realizowanych w  Łódzkim Domu Kultury oraz  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy. Jak podkreślają organizatorzy projektu, wszystkie podjęte działania mają za zadanie edukować i pobudzać w młodych ludziach potrzebę zgłębiania wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz obudzić w najmłodszych poczucie odpowiedzialności za stan naszej planety.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

Lokomotywą po wiedzę.jpeg