Tłumacz Migam

Siatkarze LUMKS Kasztelan Rozprza mistrzami ligi!

        Zawodnicy rozprzańskiego Ludowego Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Kasztelan po raz kolejny udowodnili, że są bezkonkurencyjni. W ubiegły weekend na hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy odbył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo III Ligi w siatkówce mężczyzn. Zwycięstwo w zawodach zagwarantowało zawodnikom z Rozprzy możliwość reprezentowania Województwa Łódzkiego w rozgrywkach półfinałowych o awans do II ligi. Pewne wygrane z zespołami: Klub Sportowy Siatkarz Wieluń (3:1), LKS LUKS Dobroń (3:0) oraz KS Huragan Widawa (3:0) w czasie 3-dniowych zmagań dają nadzieję na wysoką lokatę w czasie kwietniowych rozgrywek półfinałowych, które w tym roku odbędą się w województwie warmińsko-mazurskim. Zawodnicy oraz trener – Paweł Kowalczyk zespołu LUMKS Kasztelan Rozprza pragną szczególnie podziękować kibicom, którzy przez 3 dni dzielnie ich wspierali. Doping kompletu publiczności dodał naszym zawodnikom skrzydeł.

Po zakończeniu turnieju sędziowie, a także trenerzy wszystkich drużyn wytypowali najlepszych zawodników turnieju.:

Najlepszy przyjmujący - Artur Ziemba - Kasztelan Rozprza

Najlepszy libero - Olek Łuczak - Siatkarz Wieluń

Najlepiej blokujący - Michał Sendalski - Kasztelan Rozprza

Najlepiej atakujący - Emil Białecki - LUKS Dobroń

Najlepszy rozgrywający - Krzysztof Nowakowski - Kasztelan Rozprza

Najlepszy zawodnik turnieju - Bartosz Gaj - Kasztelan Rozprza

             Wygrana w Turnieju zbiegła się w czasie z wyjątkową rocznicą. W tym roku bowiem, klub siatkarski z Rozprzy obchodzi swoje 10-lecie powstania.  Z tej okazji wójt Janusz Jędrzejczyk podziękował zawodnikom za ich wysiłek i poświęcenie dla drużyny. Dzięki ich pracy klub z Rozprzy stał się naszą chlubą i z dumą reprezentuje Gminę Rozprza na ogólnopolskich rozgrywkach. Wójt życzył również kolejnych wielkich sukcesów, a w konsekwencji gry w PlusLidze.

            Z niecierpliwością czekamy na rozgrywki półfinałowe o awans do II ligi, które odbędą się w ostatni weekend kwietnia trzymając mocno kciuki za na naszych siatkarzy. Powodzenia!

Siatkarze LUMKS Kasztelan Rozprza mistrzami ligi.jpeg