Tłumacz Migam

Wiosenne porządki w Naszej Gminie

                  Roztopiony śnieg odkrył śmieci wyrzucane przez kierowców z samochodów. Zalegając w rowach oprócz szpecenia krajobrazu mogą zatkać przepusty, a to przy wiosennych roztopach doprowadza do zalewania pól oraz podwórek. Żeby chronić przyrodę oraz krajobraz należy po pierwsze nie śmiecić, a w drugiej kolejności posprzątać już wyrzucone odpady.  Pracami przy sprzątaniu  oraz rewitalizacji przydrożnych rowów na terenie naszej gminy zajęli się pracownicy fizyczni z Urzędu Gminy. Pomagają im także pracownicy interwencyjni zatrudnieni z Powiatowego Urzędu Pracy. Prace trwają na terenie całej gminy.

                Do pomocy przy uprzątaniu naszej Gminy, a dokładnie terenu wokół zbiornika Cieszanowice włączyli się również wędkarze z Koła Wędkarskiego nr 43 z Rozprzy. Niestety, przebywające nad zalewem osoby po mile spędzonym wypoczynku na łonie przyrody pozostawiają po sobie śmieci. Zaśmiecony brzeg, pływające w wodzie torby foliowe, butelki oraz puszki nie tylko wpływają negatywnie na atrakcyjność wypoczynku nad wodą ale również powodują zanieczyszczenie środowiska.

                Apelujemy po raz kolejny do mieszkańców oraz przyjezdnych gości o zachowanie czystości. Przyroda to nasze dobo wspólne. Nie niszczmy jej i pozostawmy ją w dobrym stanie dla naszych potomków.