Tłumacz Migam

Gospodynie z Gminy Rozprza promowały swoje produkty w czasie Międzynarodowych Targów Turystyki Kulinarnej

W miniony weekend w ramach obchodzonych Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbywają się w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej. Przez trzy dni odwiedzjący halę Muszkieterów mogli poznać wyjątkowe smaki obu kultur. Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele węgierscy z Regionu Csongrad na Węgrzech, Pannonhalmy, Mosonmagyaróvár oraz polscy całego z województwa łódzkiego. Podczas imprezy zaplanowano degustację potraw z obu regionów, a także występy grup ludowych i folklorystycznych.

                Wśród barwnych, sobotnich wystaw, pełnych lokalnych przysmaków znalazło się również stoisko ze Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza. Panie prezentowały swoje domowe wyroby: dżemy, nalewki, konfitury oraz liczne weki. Stoisko cieszyło się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających. Każdy chciał spróbować wspaniałości przygotowanych przez Panie z naszej Gminy.  Oprócz smaków, które kojarzy każdy z nas (np.: konfitury śliwkowej lub wiśniowej) na stole pojawiły się także nietuzinkowe przetwory jak np.: ananasy z cukinii, ogórki z curry, czy też dżem imbirowy.

                Panie reprezentujące naszą Gminę odwiedził również wójt Janusz Jędrzejczyk, który wspólnie z Gospodyniami zachwalał naszą regionalną kuchnię. Udział w tragach przygotowany został wspólnie z Lokalną Grupą Działania „Bud-uj razem”, której członkiem jest Gmina Rozprza.