Tłumacz Migam

Na pomoc mieszkańców Gminy Rozprza zawsze można liczyć

Mieszkańcy naszej Gminy i okolic nie pozostawią nikogo w potrzebie. Przekonał się o tym także Michał Krawczyk. Michał, strażak Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb. po ciężkiej chorobie stracił obydwie nogi. Teraz czuje się już lepiej, ale potrzebna jest bardzo kosztowna codzienna rehabilitacja i specjalistyczne protezy z elektronicznym kolanem. Ich koszt to ok 260 tys. zł. Kwota taka jest poza zasięgiem rodziny.

W  niedzielę, 5 marca w Domu Weselnym „Maxim” w Rozprzy zorganizowany został we współpracy z przyjaciółmi, strażakami z Państwowej Straży Pożarnej na czele z pełniącym obowiązki komendanta st. bryg. mgr inż. Pawłem Kardasem oraz samorządem Gminy Rozprza  Festyn Rodzinny pn. „Gramy dla Michała”. Zgromadził on setki mieszkańców Gminy Rozprza i nie tylko, którzy chcieli pomóc Michałowi. Każdy pragnął wziąć udział w licytacji z której środki w całości zostały przekazane Michałowi. Do wylicytowania były m.in.: piłki oraz koszulki z podpisami zawodników Skry Bełchatów, piłki z autografami Marcina Gortata, wyroby rękodzielnicze mieszkańców naszej Gminy, akordeon, trąbka przekazana przez Orkiestrę Dętą z Longinówki czy też specjalny medal wydany z okazji 950-lecia Rozprzy, podarowany przez wójta Janusza Jędrzejczyka. Fantów było tak wiele, że aukcja trwała od wczesnych godzin popołudniowych do samego wieczora. Pomiędzy kolejnymi licytacjami czas umilały liczne występy: orkiestr z Longinówki oraz Swing Band Kasztelania z Rozprzy, dzieci z przedszkoli i szkół, czy też wicemistrzyni Świata w kick-boxingu  - Andżeliki Sobali. W trakcie wydarzenia swoje stanowiska mieli także:  Jakub Wolski – uczestnik programu Hell’s Kitchen oraz salon fryzjerski Mistrza Świata w fryzjerstwie – Błażeja Adamusa. Na tym pierwszym dzieci przygotowywały wspólnie z Kubą przepyszne pierniczki, natomiast chęć zmiany swojego wizerunku zadeklarowały dziesiątki nie tylko pań ale również panów, którzy podjęlii się transformacji swojej fryzury przez profesjonalnych fryzjerów. Przed salą ustawiona została, dzięki uprzejmości OSP z Gorzkowic, strażacka zwyżka z której chętni mogli podziwiać panoramę Rozprzy. Wszyscy Ci, którzy wolą „twardo stąpać po ziemi” mogli przejechać się zabytkowym wozem strażackim jednostki z Przygłowa lub quadem strażackim. Każdy, kto zgłodniał mógł posilić się żurkiem, kanapkami czy ciastkami. Przy każdej z tych atrakcji stała puszka na datki dla Michała.

Późnym wieczorem po zakończonym Festynie i komisyjnym przeliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy ustalono że dla Michała udało się zebrać 35.880zł!

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom, darczyńcom, oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. 

Pomoc dla Michała jest nadal potrzebna.  Każdy chętny może wpłacać datki na konto: Żaneta i Michał Krawczyk 36 2490 0005 0000 4100 1225 1996 z dopiskiem „Na leczenie Michała” lub przekazać 1 proc. podatku: KRS: 0000270809, w informacji uzupełniającej: Krawczyk 6977. Można też wysłać SMS pod numer 75165 o treści „POMOC, 6977” (koszt 6,15 z Vat).