Tłumacz Migam

Gospodynie z Gminy Rozprza podsumowały 2016 rok

3 marca br. w Gminnym Centrum Kultury odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza, w którym udział wzięły przewodniczące każdego z 21 kół z Gminy Rozprza. Oficjalnego otwarcia obrad dokonała przewodnicząca Stowarzyszenia – Elżbieta Piątek. Panie działające w kołach gospodyń wiejskich na terenie naszej gminy podsumowując ubiegły rok miały czym się pochwalić! Wielkie zaangażowanie w integrację społeczności lokalnej, praca na rzecz rozwoju kulturalnego mieszkańców oraz kultywowanie tradycji i historii naszej małej Ojczyzny to priorytety Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza. W ubiegłym roku Gospodynie zorganizowały m.in. wspólnie z druhami z OSP piknik w Mierzynie, Rajsku Małym, wzięły udział w XIII Dniach Gminy Rozprza, nie tylko przygotowując wspaniałe stoiska, ale również występując na scenie. Promowały kulturę oraz kuchnię regionalną w czasie corocznego Przeglądu Palem i Stołów Wielkanocnych w Moszczenicy, a także zdobyły I miejsce za stoisko promocyjne w czasie Rajdu Chłopskiego odbywającego się w Rajczy. Natomiast Święto Kiszenia Kapusty, co roku odbywające się w innym z Kół stało się już naszą gminną tradycją.

                Harmonogram na bieżący rok jest równie napięty i wypełniony organizacją imprez oraz świąt, które pachną i smakują tradycyjną polską kuchnią. Od tego roku, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w gotowaniu, przygotowując wyjątkowe potrawy Pań z kół gospodyń wiejskich z Gminy Rozprza. Bowiem tego samego dnia, przed spotkaniem SGGR odbyła się sesja fotograficzna do książki „Kulinarne Podróże po Łódzkiem”, przygotowywanej przez Dziennik Łódzki w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego – „Promuje Łódzkie”. Powiat Piotrkowski reprezentować będą Panie z naszej Gminy wraz ze swoimi tradycyjnymi potrawami.      

W zebraniu uczestniczył także wójt Janusz Jędrzejczyk, który podziękował za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności lokalnej Gminy Rozprza i korzystając z okazji, złożył wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.