Tłumacz Migam

X Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Moszczenicy za nami

Uczniowie z kl. I-VI ze szkół z całego powiatu prezentowali swoje zdolności wokalne i językowe. Jury oceniało wykonanie utworu w języku angielskim, dobór repertuaru, aranżację oraz ogólny wyraz artystyczny. Nasi uczniowie również mogli pochwalić się wspaniałymi głosami.

W tym roku serca jurorów podbili głównie mali artyści. Nagrodę zdobyli uczniowie kl. I Julia Skrobek, Oliwia Misztela i Igor Sobański, czyli zespół „Best Friends”, którzy zaprezentowali  piosenkę o deszczu pt. „Rain, rain”. Kolejną nagrodę zdobyły uczennice kl. III, czyli zespół „Little singers” w składzie Oliwia Merk, Maja Skóra i Julia Ciesielska z utworem „A present”.  Ponadto jury wyróżniło Annę Pielużek z kl. III za utwór „Somewhere over the rainbow” z repertuaru Israela Kamakawiwoole.

W kategorii klas IV-VI wyróżnienie otrzymał zespół We love 90’s ,w składzie –solista: Filip Sobański, chór :Magdalena Kowal, Julia Łukasik i Iza Woźniak, który w tym roku zaprezentował utwór Michaela Jacksona pt.„Heal the world”. Uczniowie otrzymali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe. Zarówno mali i duzi artyści byli zadowoleni z uczestnictwa w konkursie. Uczniów do występów przygotował nauczyciel języka angielskiego Magdalena Jakubik.

Jednocześnie główny organizator konkursu- Katarzyna Jędrusińska poinformowała wszystkich uczestników, że jest to ostatni Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej, który odbył się w Moszczenicy.