Tłumacz Migam

Programuj, eksperymentuj, działaj!

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy  znalazła się wśród grona zwycięzców konkursu grantowego "Bank Ambitnej Młodzieży" organizowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły. Spośród 342 wniosków komisja konkursowa przyznało wsparcie finansowe 42 organizacjom na realizację zadań służących rozwojowi młodzieży na płaszczyźnie edukacyjnej, społecznej lub obywatelskiej. „Programuj, eksperymentuj, działaj!”, to tytuł projektu adresowanego do mieszkańców gminy Rozprza w wieku 13-26 lat, który będzie realizowany od lutego w bibliotece. Zakłada on realizację cyklu bezpłatnych warsztatów z nauki programowania przy użyciu dwóch zdalnie sterowanych robotów Lego oraz nowoczesnej drukarki 3D. Pozwoli to na stworzenie modeli, które będą samodzielnie chodzić, mówić czy chwytać przedmioty. W trakcie zajęć młodzież poszerzy swoją wiedzę w zakresie programowania, testowania rozwiązań opartych na technologii i robotyce oraz rozwinie umiejętności komunikacyjne w zakresie języka technicznego. Ponadto, działania podjęte w ramach projektu mają za zadanie rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz pracy w zespole. Warto dodać, że uczestnicy projektu „Programuj, eksperymentuj, działaj!” wezmą udział w edukacyjnej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która będzie nagrodą za udział w 8 dwugodzinnych warsztatach z robotami Lego.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o projekcie zapraszamy już dziś do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy.

Projekt „Programuj, eksperymentuj, działaj!” współfinansowany jest przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach programu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży”.

Bank Zachodni WBK.jpeg