Tłumacz Migam

Zimowy wypoczynek harcerzy

Po raz kolejny w okresie ferii zimowych odbyły się zimowiska dla harcerzy z terenu gminy Rozprza. W dniach 14 - 21 stycznia harcerze przebywali w dwóch grupach na zimowiskach w miejscowości Rajcza (13 DH "Feniks", 36 DH "Jantar", 26 DH "Zefir", 3 GZ "Morskie Perły" z Woli Krzysztoporskiej, 36 GZ Poszukiwacze Przygód z Rozprzy) oraz Małe Ciche (66 DH ,,Pogranicze" z Milejowa, 66 DH ze Straszowa, 66 GZ ,,Parasolki" z Milejowa, 86 Piotrkowska DH ,,Knieja", 9 Piotrkowska Drużyna ,,Promieniści" oraz Hufiec ZHP Tomaszów Mazowiecki).

Korzystając ze śnieżnej zimy najwięcej czasu uczestnicy zimowisk poświęcili pod okiem instruktorów na nauce jazdy na nartach. Zajęcia przyniosły efekty i każdy z uczestników na koniec kilkukrotnie samodzielnie zjechał ze stoku. Doskonałymi okazjami do poznania okolicy Rajczy i Małych Cichych była wędrówki po okolicznych szlakach z pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Dla druhów przebywających w Rajczy dodatkowo został zorganizowany góralski kulig, podczas którego podziwiali faunę i florę Beskidu Żywieckiego. Natomiast uczestnicy zimowiska w Małym Cichym zwiedzali Zakopane oraz podczas wędrówek podziwiali piękną panoramę Tatr. Oprócz tego druhny i druhowie każdego dnia uczestniczyli w harcerskich zajęciach programowych przygotowanych przez drużynowych i przybocznych.

Wójt Gminy Janusz Jędrzejczyk wraz z Sekretarzem Gminy Bożeną Nagrodzką odwiedzili uczestników zimowisk w Rajczy i Małych Cichych. Podczas wizyty władze naszej gminy mogły zapoznać się z warunkami noclegowymi oraz wziąć udział w apelu. Każdy z uczestników zimowisk otrzymał słodki upominek a Wójt Gminy podziękował uczestnikom i organizatorom oraz życzył, aby ostatnie dni na zimowisku były bezpieczne i wypełnione licznymi atrakcjami.

Wyjazdy zorganizowane przez harcerzy uzyskał wsparcie finansowe Gminy Rozprza. Dzięki temu ponad 200 uczestników zimowisk spędziło w górach tydzień wypełniony licznymi atrakcjami.