Tłumacz Migam

25 finał WOŚP w szkołach i przedszkolach Gminy Rozprza

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Nowej Wsi!

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi dołączyła się do wspaniałej akcji charytatywnej jaką jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Polsce już po raz 25 Orkiestra zagrała dla potrzebujących. W tym roku pieniądze zbierane były na zakup sprzętu specjalistycznego dla noworodków oraz sprzętu na oddziały geriatryczne, w celu zapewnienia dobrej opieki seniorom. Ta cudowna atmosfera niesienia pomocy udzieliła się również mieszkańcom gminy Rozprza!

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi już od 9 stycznia 2017 r. rozpoczęto zbieranie pieniędzy dla potrzebujących. Uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły chętnie przyłączyli się do akcji!  Do 13 stycznia 2017 r. udało się zebrać kwotę 550,88 zł !

Dlatego też 15 stycznia 2017 r. uczennice Magdalena Kowal oraz Iza Woźniak udały się wraz z opiekunami akcji Magdaleną Jakubik i Agnieszką Jaskólską do Piotrkowa Trybunalskiego na XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za zebraną kwotę udało się wylicytować  na aukcji wspaniałe pamiątki, symbolizujące zaangażowanie szkoły w Nowej Wsi w tę akcję. Po zaciętej rywalizacji uczennice wylicytowały koszulkę „Szlachetna Paczka” piotrkowskiej drużyny SuperW z autografami jednej z najlepszych drużyn siatkarskich parkietów czyli Skry Bełchatów!!! Ponadto dziewczynkom udało się również zdobyć pamiątkową bufkę z autografem zwycięzcy biegu górskiego  Ultra-Trail 2016 na dystansie 150 km- Bartosza Gorczycy.

Dumne ze zdobytych pamiątek uczennice wraz z paniami obejrzały magiczne Światełko Do Nieba- symbol życzliwości i empatii ludzkich serc. Po tak fantastycznie zakończonych licytacjach, w rytmach piosenek z koncertu zespołu Video, zakończył się ten fantastyczny wieczór! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali w tak szczytnym celu. Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!!!

 

 

Przedszkole w Rozprzy 


Cały świat wspierał w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, nie mogło zabraknąć również starszaków z przedszkola w Rozprzy. Jeszcze w bożonarodzeniowym nastroju z  występem pt. "Mali kolędnicy" przedszkolaki z grup Jagódki - Bartuś, Julia i Julia, Magda, Ola, Anastazja, Agatka, Alicja, Klaudia oraz Jaś z grupy Smerfy dzielnie reprezentowali przedszkole podczas tegorocznego Finału WOŚP zorganizowanego przez OSP w Rozprzy.

Dyrektor przedszkola Zyta Ciesielska oraz wychowawcy Aleksandra Pisarek i Katarzyna Pieprzyk bardzo dziękują rodzicom za obecność, zaangażowanie i pozytywną energię podczas tegorocznego spotkania. Jednocześnie obiecują że Przedszkole w Rozprzy będzie z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej.