Tłumacz Migam

II Konkurs Kolęd i Pastorałek za nami

W niedzielę 08.01.2017 r.  w Sanktuarium Najświętszej Matki Życia w Rozprzy już po raz drugi w  pięknej bożonarodzeniowej scenerii odbył się koncert laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek  pt. „Zaśpiewajmy Maleńkiemu”. Wykonawców wspierał również  wójt Gminy Rozprza - Janusz Jędrzejczyk, oraz Wiesława Olejnik – dyrektor szkoły w Szydłowie.

Pomimo siarczystego mrozu uczestnicy potrafili rozgrzać  serca wszystkich słuchaczy wykonaniem pięknych,  przejmujących i refleksyjnych kolęd.

W przeddzień jury pod przewodnictwem Stanisława Kabzińskiego wyłoniło z ponad 40  wykonawców finalistów w czterech grupach wiekowych.

W I grupie wiekowej (7-8 lat) nagrody otrzymali:

I miejsce – Sitek Zuzanna

II miejsce ex quo –Domagała Jagoda oraz Pielużek Anna

III miejsce – Skrobek Oliwier

W II grupie wiekowej (kl.III) nagrody otrzymali:

I miejsce –  Serrecchia Aleksandra

II miejsce –  Rozpiątkowski Piotr

III miejsce ex quo – Kamińska Julia i Wesołowska Amelia

W II grupie wiekowej (kl.III) nagrody otrzymali:

W III grupie wiekowej (kl.IV-V) nagrody otrzymali:

I miejsce –  Pielużek Wiktoria

II miejsce –  Kulik Aleksandra

III miejsce – Matuszewski Kacper

W IV najstarszej  grupie wiekowej nagrody otrzymali:

I miejsce –  Wojtania Honorata

II miejsce –  Hebda Dominika

III miejsce ex quo – Dudek Piotr i Owczarek Jan

Nagrodę specjalną przyznano najmłodszej – 5 letniej uczestniczce Lenie Trędzie z gminy Trzepnica. Organizatorzy konkursu pod przewodnictwem Doroty Środy pragną serdecznie podziękować księdzu prałatowi -  Wiesławowi Płomińskiemu za wszelką pomoc, przychylność i zaangażowanie oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy. Dziękują również księdzu Dawidowi i księdzu Arkadiuszowi, a także sponsorom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji i zakupu nagród na II Konkurs Kolęd i Pastorałek. Koncert laureatów zakończyło radosne wspólne kolędowanie w kościele w Rozprzy.