Tłumacz Migam

Koncert noworoczny w gimnazjum w Rozprzy

         Kolędą „Przybieżeli do Betlejem” rozpoczął się Koncert Noworoczny w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy przygotowany przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z Piotrkowa Tryb. Organizatorami tego wydarzenia byli wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk oraz Bernard Matyszewski dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy.

      Publiczność przybyła na to wydarzenie mogła usłyszeć kolędy w wykonaniu chóru pod dyrekcją Macieja Salskiego, a także zespołów kameralnych przygotowanych przez Mirosława Drożdżowskiego, Henryka Dłubaka i Małgorzatę Gołaszewską. W czasie koncertu wystąpiła również Orkiestra Smyczkowa pod kierunkiem Ewy Izydorczyk Grzelak. Prawdziwą niespodzianką był jednak występ tenora - Radosława Blonki absolwenta Gdańskiej Akademii Muzycznej, którego głos jeszcze długo po koncercie brzmiał w murach gimnazjum. Występy poprowadził Daniel Baranowski - dyrektor szkoły muzycznej.

       Warto zaznaczyć, że wśród występujących młodych muzyków, byli również uczniowie gimnazjum z Rozprzy, uczęszczający również na zajęcia w PSM: Marta Szulc, Gabriela Wojtaszek oraz Mateusz Łuszczyński.

        Publiczność dopisała i chętnie włączyła się do wspólnego kolędowania. Koncert dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i pozostawił w sercach wiele niezapomnianych przeżyć. Nie obyło się bez gromkich oklasków i bisów. Duże wrażenie nie tylko na najmłodszej części publiczności, zrobiło wykonanie utworu z filmu „Kraina lodu”.

      Był to pierwszy występ tych wykonawców w gimnazjum w Rozprzy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Z niecierpliwością czekamy na następny koncert.