Tłumacz Migam

Majsterkowanie z Castoramą!

Po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. J. Pawlikowskiego w Rozprzy w ramach zajęć świetlicowych został zorganizowany przez Agatę Ryżewską wyjazd do Łodzi na „Majsterkowanie z Castoramą”. Program ten był przeznaczony dla szkół podstawowych w województwie łódzkim (dzieci w wieku od  7 do 12 lat). W bezpłatnych warsztatach wzięło udział 44 uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe z  II i III grupy. 

Na wstępie dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa podczas  pracy urządzeniami elektrycznymi. Osoby prowadzące zajęcia w Castoramie, rozdały dzieciom elementy potrzebne do złożenia drewnianego karmika. Podczas zajęć uczniowie, pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalili swoje umiejętności manualne poprzez: wiercenie, sklejanie i ozdabianie drewnianych karmików. Dzieci przekonały się,że majsterkowanie jest łatwe i może dawać wiele  satysfakcjiWykonane prace uczniowie zabrali do domu.

Wychowawcy bardzo dziękują za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi paniom:Grażynie Fidali, Monice Famulskiej i Monice Wójcik.