Tłumacz Migam

Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zakwalifikowała się do projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę- projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”

Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy zakwalifikowała się do projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę- projekt ekologiczno- artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. Uroczyste podpisanie porozumień o przystąpieniu do projektu z przedstawicielami instytucji kultury z 42 gmin regionu łódzkiego miało miejsce 6 grudnia.

Projekt stanowiący kontynuację „Kolorowej Lokomotywy- poznaj małą łódzką ojczyznę” adresowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat i będzie realizowany od grudnia 2016 roku do czerwca 2017 roku. Zakłada on realizację programu edukacyjnego w formie 6 typów warsztatów, w trakcie których wykorzystane będą materiały z recyklingu i upcyklingu, udział w konkursach, a także prelekcje dotyczące ochrony środowiska. Warsztaty będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechnice Łódzkiej,  Łódzkim Domu Kultury oraz w 42 ośrodkach kultury z terenu województwa łódzkiego. Wszystkie podjęte działania będą zmierzały do wystawienia ekologicznego spektaklu teatralnego „Na tropie tajemnic- ekologia” zainspirowanego książką Agnieszki Frączek.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki w Łodzi oraz Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Samorządu Województwa Łódzkiego.

lokomotywą po wiedzę.jpeg