Tłumacz Migam

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej w Rozprzy

21 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Pawlikowskiego w Rozprzy odbyło się podsumowanie projektu „Z wizytą u Jana Brzechwy” będącego częścią NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

Już od początku września podejmowane były różnorodne działania, których celem było rozwijanie kompetencji czytelniczych, odkrywanie uzdolnień u dzieci i rozwijanie ich, stwarzanie warunków do prezentowania swych osiągnięć.

W końcu przyszedł czas, by pochwalić się efektami pracy, by przystąpić do końcowego pokazu. Do magicznego świata przeniosły nas słowa piosenki „Witajcie w naszej bajce” oraz wystawa konkursowych prac. W trakcie spotkania mieliśmy okazję podziwiać inscenizacje wierszy Jana Brzechwy „Żuk” oraz „Na straganie”, pokaz mody „zwierzęcej” przygotowany na podstawie  utworów z cyklu „ZOO” , słuchać recytacji wierszy pióra poety i uczniów klas II - III. Obejrzeliśmy prezentację komputerową o życiu i twórczości bohatera projektu. Wysłuchaliśmy piosenek „Na straganie” i „Kaczka- Dziwaczka” w wykonaniu dzieci, a także piosenki „Kwoka”, do której uczniowie klasy IVa i IVb ułożyli niezwykle energetyczną melodię. Było bardzo radośnie, promiennie. Na scenie pojawiło się mnóstwo wykonawców. Udało im się porwać za sobą publiczność, która bawiła się świetnie, była zasłuchana, chwilami jakby zaczarowana…

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody książkowe laureatom licznych konkursów.

Głównym koordynatorem realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
i projektu „Z wizytą u Jana Brzechwy”, autorem scenariusza projektu oraz końcowej uroczystości była p. Teresa Długosz.