Tłumacz Migam

Rodzinne warsztaty z szycia maskotek

Zabawki i maskotki wykonane własnoręcznie cieszą najbardziej. Przekonali się o tym uczestnicy rodzinnych warsztatów rękodzielniczych, którzy 1 grudnia spotkali się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy. Zanim jednak igły i nici poszły w ruch, zgromadzeni na sali rodzice wraz ze swymi pociechami wysłuchali prelekcji Ewy Paras dotyczącej opieki, pielęgnacji i wychowania dzieci.

To już kolejne w tym roku warsztaty organizowane przez bibliotekę, które adresowane są zarówno do dzieciaków, jak i ich rodziców. W spotkaniu uczestniczyły także przyszłe mamy oraz rodzice małych dzieci do lat trzech. Tematem przewodnim zajęć były maskotki, jednak nie te, które możemy podziwiać na sklepowych wystawach, ale uszyte własnoręcznie. Zadaniem każdej z mam było wykonanie aniołka, który nie tylko ozdobi pokój dziecka, ale także będzie doskonałą przytulanką  na zimowe wieczory. W tym czasie najmłodsi uczestnicy warsztatów za pomocą kolorowego papieru, kredek i mazaków dekorowali drewniane, świąteczne zawieszki w kształcie bombek i choinek. Alternatywą dla bożonarodzeniowych ozdób było zaprojektowanie aniołka, który nieodłącznie kojarzy się ze zbliżającymi świętami. Także i to zadanie nie sprawiło małym artystom większych trudności.

 W trakcie blisko trzygodzinnych warsztatów pod okiem prowadzącej, Krystyny Popielskiej powstały oryginalne i niepowtarzalne świąteczne maskotki. Efekt końcowy oceniamy na szóstkę J Dodatkowym atutem spotkania, w którym uczestniczyło ponad 40 osób była integracja rodziny, a kreatywne spędzanie czasu wolnego z pewnością temu sprzyja.