Tłumacz Migam

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminie Rozprza

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi


25 listopada po raz kolejny obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.Pierwszy miś maskotka powstał przeszło sto lat temu i do dziś jest jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Święto to zostało ustanowione w setną rocznicę powstania tej maskotki.           

Z tej okazji w szkole podstawowej w Nowej Wsi odbyła się uroczystość urodzinowa Pluszowego Misia zorganizowana przez klasę „ 0” z Bogumiłą Wewiurą  i bibliotekę szkolną. Na urodziny przyszli uczniowie klas 0 – III z prezentami w postaci wierszy i piosenek o pluszowym jubilacie. Miś w podziękowaniu poczęstował swoich gości słodkim „co nieco” czyli wafelkiem z miodem. 

Pluszowy miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci i miejmy nadzieję, że już wkrótce nie będzie ani jednego dziecka na świecie, które nie miałoby swojego pluszowego przyjaciela oraz każdy będzie pamiętał, że 25 listopada jest wielkie święto naszych kochanych misiów.

 

 

 

Przedszkole w Rozprzy


Dnia 25 listopada 2016, o godz. 10.00 w sali grupy „Iskierki” zebrały się dzieci z całego przedszkola. Po krótkim powitaniu przez dyrektor Zytę Ciesielską rozpoczęła się uroczystość – Urodziny Pluszowego Misia. Na początku została przedstawiona historia powstania święta pluszowego misia, a następnie grupa „Iskierki” przedstawiła wesołą historię pt. „Urodziny misia”. Po przedstawieniu, przedstawiciele każdej grupy odpowiadali na pytania dotyczące misiów i brali udział w konkursach zręcznościowych, np. „Przeprowadź misia przez tunel” oraz „Zaśpiewaj misiowi”, „Jakich przyjaciół miał Kubuś Puchatek” itp. Uroczystości towarzyszyły wesołe piosenki i okrzyki o misiach: „Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny miś!” oraz „Wesoły dzień dzisiaj, święto PLUSZOWEGO MISIA”. Na zakończenie każdy uczestnik uroczystości został poczęstowany własnoręcznie upieczonym misiowym ciasteczkiem, a każda grupa otrzymała dyplom i karteczki do kolorowania.