Tłumacz Migam

Gmina Rozprza otrzymała certyfikat Wzorowa Gmina

4 listopada w Pałacu Poznańskich w Łodzi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Wzorowa Gmina”. W łódzkiej edycji ogólnopolskiego konkursu nominowano 15 gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miejskich. Konkursowi patronują wojewoda łódzki – Zbigniew Rau, marszałek województwa łódzkiego – Witold Stępień oraz przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego – Stanisław Cubała.

Konkurs odbywał się w kilku kategoriach, każda z biorącej w nim udział gminy, mogła wybrać kategorie w których będzie konkurować. Gmina Rozprza wystartowała w kategorii Kultura oraz Bezpieczeństwo. I właśnie w tej ostatniej kapituła konkursu uznała, że jesteśmy Liderem w województwie łódzkim. Statuetkę oraz certyfikat uprawniający do posługiwania się tytułem „Wzorowa Gmina”, nadawanym na okres 3 lat,  z rąk marszałka województwa  łódzkiego oraz starosty powiatu piotrkowskiego odebrał wójt Janusz Jędrzejczyk oraz przewodnicząca Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych i Ochrony Środowiska – Agata Bartkowska.

„Organizatorzy Konkursu docenili pracę jaką wykonujemy, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców na drogach gminnych. Zwrócili Oni uwagę na przeprowadzane przez urząd gminy w Rozprzy modernizacje, sukcesywne zmiany nawierzchni nieutwardzonych na bitumiczne oraz poprawę oznaczenia dróg. Ważną rolę w zwiększeniu bezpieczeństwa odgrywa również montaż i oświetlenia drogowego, które staramy się wykonywać w technologii energooszczędnej.” – mówi wójt Janusz Jędrzejczyk. „Zdobyte wyróżnienie, motywuje nas tylko do dalszej, jeszcze ciężkiej  pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Rozprza na drogach.” – dodaje.

Gmina Rozprza otrzymała certyfikat Wzorowa Gmina.jpeg

IMG_5945.jpeg

DSC00205.jpeg

SAVE_20161108_092017.jpeg

SAVE_20161108_092021.jpeg

IMG_5946.jpeg