Tłumacz Migam

Energia wolontariuszy PGE po raz drugi dla uczniów z Rozprzy

W trakcie remontu wolontariusze PGE podjęli się szeregu prac: zerwali starą podłogę, zabudowali zbędne drzwi, wykonali wentylację, położyli wyprawkę żywiczną, pomalowali ściany, zamontowali oświetlenie. W sali pojawiło się też wyposażenie, które będzie służyło dzieciom do ćwiczeń, m.in. lustra oraz drabinki gimnastyczne. Wszystkie prace odbywały się w czasie wakacji, aby już od września sala mogła służyć dzieciom do zajęć korygujących wady postawy. Uroczyste otwarcie sali odbyło się w dniu składania ślubowania przez pierwszoklasistów, w obecności rodziców, nauczycieli i władz samorządowych. Wolontariusze PGE deklarują, że w przyszłym roku również przygotują projekt dla lokalnej społeczności z Rozprzy.

Projekt zrealizowali pracownicy PGE GiEK w składzie: Tomasz Odrzywół – lider, Mariusz Broś, Marta Czyżewska i Marek Kowalski, przy zaangażowaniu osób wspierających: Iwony Odrzywół, Tomasza Kabzińskiego, Tomasza Famulskiego i Łukasza Matuszewskiego. Oprócz wsparcia Fundacji PGE, w projekt włączyli się również: Aneta Szulc (Rol-Bud), Mariusz Turniak (Hurtownia hydrauliczna), Andrzej Cecotka (Hurtownia szkła). Jest to już drugi projekt wolontariuszy PGE skierowany do dzieci i młodzieży z gminy Rozprza.
W ubiegłym roku salkę do ćwiczeń otrzymali gimnazjaliści.

Jest to jeden z czterdziestu projektów  realizowanych przez pracowników Grupy PGE
w ramach III edycji wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”, organizowanego przez PGE Polską Grupę Energetyczną i Fundację PGE. W czasie trzech lat trwania programu wolontariusze PGE zrealizowali 110 projektów w 55 miejscowościach na terenie całego kraju. Swoje działania kierują do m.in. dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych czy samotnych matek.