Tłumacz Migam

Ślubowanie uczniów szkół i przedszkoli oraz dzień edukacji narodowej w Gminie Rozprza

 

Straszów


Jak co roku 14 października, w 243. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W szkole podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie oprócz uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali reprezentanci Samorządu Szkolnego pod opieką Anny Mazerant. Uczniowie odegrali scenkę przedstawiającą życie emerytowanej nauczycielki, zaśpiewali, złożyli serdeczne życzenia oraz wręczyli pracownikom szkoły słodkie upominki i długopisy. Ślubowanie klasy pierwszej przygotowała Maria Owczarek - wychowawczyni klasy. Uczniowie w obecności dobrej wróżki zdali pierwsze egzaminy: potrafili śpiewać, recytować, rozwiązywać zagadki oraz kulturalnie się zachowywać. Tym samym oficjalnie dołączyli do grona uczniów. Dyrektor szkoły- Małgorzata Pokora dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki od samorządu szkolnego, które będą pomocne przy pisaniu pierwszych liter. Rodzice obdarowali swe pociechy tubami ze słodyczami.

 

Mierzyn

Dnia 18 października 2016r. odbyła się w szkole podstawowej w Mierzynie niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, radna Gminy Rozprza Małgorzata Olczyk, sołtys Bożena Piątkowska, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Goszcz oraz dyrektor szkoły Agata Lipińska, Grono Pedagogiczne, rodzice i uczniowie. Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała dyrektor Agata Lipińska.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali wraz z uczniami klasy IV program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Z uśmiechem na twarzach i bez tremy dzieci popisały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi oraz talentem muzycznym. Na uczniów czekała również niespodzianka miła ponieważ na szkolną uroczystość Pani Jesień przybyła. Najważniejszym punktem było jednak złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Agata Lipińska. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia z rąk wójta Janusza Jędrzejczyka dzieci otrzymały dyplomy oraz gratulacje. Dla uczniów klasy I były także upominki przygotowane przez dyrekcję i Radę Rodziców oraz rożki ze słodyczami przygotowane przez rodziców. Wójt Janusz Jędrzejczyk złożył również najserdeczniejsze życzenia dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po zakończeniu części oficjalnej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni klasy I Urszuli Kałużnej, Grono Pedagogiczne, goście oraz uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Nowa Wieś 

14 października to dzień, w którym swoje święto obchodzą nauczyciele, których misją jest przekazywanie wiedzy i wychowanie młodego pokolenia. Dlatego w tym dniu o godzinie   11: 00 w sali gimnastycznej zebrali się nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście, aby uczestniczyć w uroczystej akademii. Na początku głos zabrała dyrektor witając gości, dziękując im za przybycie oraz składając wszystkim pracownikom szkoły i emerytowanym nauczycielom serdeczne życzenia, a  zasłużonym nauczycielom i pracownikom obsługi wręczyła nagrody. Podziękowania i życzenia dla nauczycieli przekazała również przewodnicząca Rady Rodziców Renata Sobańska. Oprócz pedagogów i pracowników obsługi i administracji świętowali również uczniowie klasy I, którzy w obecności rodziców, dyrektora, grona pedagogicznego, zaproszonych gości i starszych kolegów i koleżanek złożyli uroczyste ślubowanie przyrzekając być dobrymi uczniami. W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem swojej wychowawczyni, Beaty Kołowrotkiewicz udowodnili, że są już gotowi aby stać się pełnoprawnymi  Uczniami Szkoły Podstawowej     w Nowej Wsi. Pani dyrektor oficjalnie pasowała ich na uczniów, oraz wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali również upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski. W dalszej części uroczystości odbyła się akademia poświęcona Dniu Edukacji Narodowej, przygotowana przez Agnieszkę Jaskólską, podczas której uczniowie klasy II podziękowali nauczycielom za trud wkładany w ich edukację życząc im sukcesów i wytrwałości na następne lata. O oprawę muzyczną podczas uroczystości zadbali uczniowie klasy III i chór szkolny pod kierunkiem Magdaleny Jakubik i Lidii Jureńczyk. Po uroczystości nauczyciele i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek. Na uczniów klasy I także czekała niespodzianka: miłe spotkanie w swojej klasie, na które zaprosili ich rodzice przygotowując dla nich zdrowe przekąski.

 

 

Rozprza 

15 października 2016 roku był niezwykłym dniem dla pierwszoklasistów z Rozprzy. W tym dniu wszyscy uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, którym zapieczętowali oficjalny i pełnoprawny udział w życiu szkolnym. Na tę ważną uroczystość przybyli również zaproszeni goście: wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty – Edyta Łukasik, a także rodzice pierwszaków. Najważniejszymi osobami w tym wyjątkowym dniu byli ONI – uczniowie pierwszej klasy, którzy nieco zdenerwowani i na pewno przejęci, wspierani przez wychowawczynie, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

Pasowanie na ucznia „wielkim ołówkiem” przez dyrektor -Beatę Gemel  było tylko tego potwierdzeniem. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i kuferków pierwszoklasisty.

Tego dnia w szkole podstawowej w Rozprzy otworzono również uroczyście salę do ćwiczeń korekcyjno – kompensacyjnych.

 

 

 

Milejów

14 października 2016r. był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Mimo to w szkole podstawowej w Milejowie było gwarno i wesoło – obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Z okazji tego miłego święta przybyli do nas zaproszeni goście – wójt gminy Janusz Jędrzejczyk i radny gminy Rozprza Krzysztof Krajewski, których serdecznie powitała dyrektor szkoły Ilona Szewczyk. Wójt Gminy złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły w imieniu własnym i Rady Gminy. Po zabawnym występie uczniów przygotowanym pod kierunkiem A. Laczek i U. Apanowicz wręczone zostały nauczycielom i pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora. W tym roku otrzymali je: M. Kotas, M. Leśniewska, A. Drozdek, U. Apanowicz i S. Depczyńska.

Tego dnia w szkole w Milejowie obchodzono nie tylko Dzień Edukacji Narodowej. Swoje święto mieli też pierwszoklasiści, którzy złożyli uroczyste Ślubowanie. Występom oprócz społeczności szkolnej przyglądali się rodzice i zaproszeni goście – Wójt Gminy Janusz Jędrzejczyk i Radny Gminy Rozprza Krzysztof Krajewski, którzy złożyli gratulacje najmłodszym uczniom naszej szkoły. Oprócz wierszy i piosenek pierwszoklasiści zaprezentowali też swoje umiejętności taneczne w rytmie „Zorby”. Po występie klasy I głos zabrali drugoklasiści, którzy powitali swych młodszych kolegów w szeregach społeczności szkolnej. Po części oficjalnej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyń klas I i II –U. Apanowicz i M. Leśniewskiej dzieci spotkały się na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.