Tłumacz Migam

Poszukiwacze przygód złożyli obietnicę zuchową

W czwartek, 13.10, zuchy z 36 Gromady Zuchowej ,,Poszukiwacze Przygód" z Rozprzy miały swoje święto. W Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy odbyła się bowiem uroczystość Obietnicy Zuchowej. Przyszłych harcerzy swoją obecnością zaszczyciło wielu znakomitych gości na czele z  wójtem Gminy Rozprza Januszem Jędrzejczykiem. W czasie krótkiego spektaklu dzieci wykazały się znajomością Prawa Zucha, recytowały i śpiewały, a także przeszły kilka prób sprawdzających czy są gotowe do złożenia uroczystej przysięgi. Następnie odbyło się posiedzenie Zuchowego Kręgu Rady, w którym wszystkie zuchy uchwaliły, że wszyscy zostaną dopuszczeni do ślubowania. Gotowość ocenili także zaproszeni goście - wszyscy jednogłośnie uznali, że dzieci włożyły mnóstwo pracy w przygotowania i mogą stać się prawdziwymi zuchami. Zuchy złożyły więc Obietnicę i otrzymały małe kolorowe znaczki - Znaczki Zucha. Mają im one przypominać o konieczności zachowywania się jak przystało na zucha. Po zakończeniu obrzędu Obietnicy głos zabrali zaproszeni goście, którzy oczywiście nie przyszli z pustymi rękoma. Dzieci bardzo ucieszyły się ze wszystkich podarków i ładnie podziękowały gościom piosenką.

Gromada liczy obecnie 22 zuchy i 2 członków kadry. Została reaktywowana w kwietniu br. przez trop. Barbarę Katulską oraz trop. Wiktorię Karkus i niewątpliwie w ciągu półrocznej pracy odniosła już pewne sukcesy. Wszystkie zuchy są w pełni umundurowane, a gromada prężnie się rozwija. ,,Poszukiwacze Przygód" nie zamierzają spoczywać na laurach i już planują następne wydarzenia. Drużynową gromady jest trop. Barbara Katulska.

Zuchy zapraszają wszystkie dzieci z klas 1-3 do wspólnej zabawy na zbiórkach w piątki o godz. 15:30. Spotkania odbywają się w zuchówce (harcówce) - budynek starej biblioteki przy ośrodku zdrowia w Rozprzy.