Tłumacz Migam

Harcerskie zimowisko w Rajczy

We wrześniu Tomasz Gemel- przewodniczący rady, Artur Cubała – zastępca wójta oraz pwd. Sławomir Kołaciński - opiekun 26 DH „Zefir” odwiedzili zaprzyjaźnioną Gminę Rajcza. Celem wizyty było omówienie organizacji w Rajczy ośmiodniowego zimowiska dla harcerzy z terenu naszej gminy.

Gminy Rajcza i Rozprza współpracują ze sobą od roku, 2014 kiedy to pierwszy raz przedstawiciele Rozprzy wzięli udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Rajczy a corocznie tradycje i folklor Beskidu Żywieckiego prezentuje w trakcie Dni Gminy Rozprza - Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska”.  

Obecnie współpraca gmin rozszerzana jest na środowiska harcerskie. W ramach współpracy w Rajczy zostaną w dniach 14-22.01.2017r. zorganizowane zimowiska, które są skierowane do wszystkich harcerzy z terenu gminy Rozprza.

Delegacja w trakcie pobytu zapoznała się z obiektami noclegowymi oraz rekreacyjnymi w Rajczy, które będą dostępne dla dzieci i młodzież w trakcie zimowisk. Położenie Rajczy w Beskidzie Żywieckim w bezpośrednim sąsiedztwie Żywieckiego Parku Krajobrazowego oraz szlaków turystycznych gwarantuje że harcerze spędzą zimowy tydzień wypełniony licznymi atrakcjami.