Tłumacz Migam

„Podaj dalej… drugie życie odpadów”

Milejów 


16 września po lekcjach uczniowie Szkoły Podstawowej im. ppłka St. Sienkiewicza w Milejowie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata 2016”. Ta już 23. edycja akcji przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Porządki rozpoczęto od uprzątnięcia terenu wokół szkoły. I tu niezastąpieni okazali się najmłodsi – dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Klasy I-III porządkowały teren Milejowa, a starsi uczniowie udali się w kierunku Milejowca, Longinówki i szosy prowadzącej do Piotrkowa Tryb.

Już od paru lat dzieci ze szkoły w Milejowie zbierają coraz mniej śmieci i to nie z lenistwa, ale dlatego, że w naszych wsiach jest coraz czyściej. Na najbliższych lekcjach plastyki i techniki uczniowie będą starali się nadać drugie życie odpadom i zamienią je na przydatne gadżety.

 

 

Nowa Wieś 


Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!
Tradycyjnie jak co roku ,uczniowie szkoły W Nowej Wsi, wzięli udział w  akcji „Sprzątanie świata” pod hasłem „Podaj dalej…drugie życie odpadów”. Głównym przesłaniem tegorocznej akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów,  uświadomienie społeczeństwu o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Uczniowie sprzątali  otoczenie wokół szkoły oraz teren przy drogach prowadzących do pobliskich wsi. Akcję „Sprzątanie świata” uczniowie zakończyli przy wspólnym ognisku.