Tłumacz Migam

ŚWIETLICE „BIEDRONKA” I „MOTYLEK” NA FESTIWALU W BYDGOSZCZY – STATUETKA DLA NASZEJ GMINY ZDOBYTA PO RAZ TRZECI

W dniach 26 i 27 sierpnia dzieci ze Świetlic „Biedronka” w Niechcicach oraz „Motylek” w Milejowie udały się na dwudniową wycieczkę do Bydgoszczy na XI Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc. W wyjeździe uczestniczyło łącznie 7 wychowanków Świetlic w przedziale wiekowym 8 – 16 lat: Banaszczyk Daria, Banaszczyk Krzysztof, Kwiecień Jakub, Kropiś Maksymilian, Hamczyk Paweł, Grela Dominika, Orzechowska Oliwia. Dzieci były pod opieką dwóch wychowawców: Anny Kwiecień i Sylwii Barceluk. Festiwal organizowany jest przez Fundację „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II.

          XI Ogólnopolski Festiwal Radosnych Serc to największe w Polsce cykliczne wydarzenie artystyczno-kulturalne organizowane w Bydgoszczy począwszy od 2005 r. skierowane do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Spośród blisko 1000 zgłoszeń w drodze eliminacji wewnętrznych wychowankowie naszych Świetlic dostali się do drugiego etapu, w którym wzięło udział około 500 dzieci i młodzieży. Dzieci ze Świetlic wzięły udział w jednej kategorii festiwalowej: plastyka. Jakub Kwiecień ze Świetlicy „Biedronka” w Niechcicach został jednym z pięciu równorzędnych laureatów w kategorii plastyka, co było ogromnym wyróżnieniem dla naszej Gminy. Drugiego dnia festiwalu, podczas finałowego koncertu na Wyspie Młyńskiej, wystąpili laureaci XI Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc i osoby wyróżnione we wszystkich kategoriach festiwalowych oraz odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Koncert zakończył się występem Ani Rusowicz.

          Podczas festiwalu dzieci uczestniczyły w wielu dodatkowych działaniach: warsztaty plastyczne i zwiedzanie wystawy w Miejskim Centrum Kultury, warsztaty decoupage i zwiedzanie Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego, warsztat pierwszej pomocy, konfrontacje, happening, zabawy integracyjne i gry terenowe, zwiedzanie miasta i obiektów kulturalnych Bydgoszczy, spektakl "Pippi Pończoszanka" w namiocie cyrkowym  i koncert zespołu Bura Kura, przedstawienie „Piotruś Pan” oraz warsztaty dla laureatów festiwalu z gwiazdą XI edycji festiwalu - Anią Rusowicz.