Tłumacz Migam

110 lat ochotniczej straży pożarnej w Milejowcu

21 sierpnia br. wyjątkowy jubileusz obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Milejowcu. Okrągły jubileusz to czas do świętowania i podsumowania dotychczasowych osiągnięć.  110-lecie OSP Milejowiec stanowi powód do dumy z wiernej służby dla lokalnej społeczności. Strażacy ochotnicy od lat stanowią wzór godny do naśladowania, kultywują tradycje i przekazują ją następnym pokoleniom. Dzięki bezinteresownej pomocy oraz podejmowaniu różnych inicjatyw dla dobra nas wszystkich cieszą się niesłabnącym zaufaniem społeczeństwa oraz wielkim uznaniem. Dzięki ich zaangażowaniu udało się uniknąć wielu nieszczęść, a mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Czekamy na kolejny jubileusz składając Strażakom ochotnikom najlepsze życzenia, dalszych sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywania tego niezwykle trudnego zawodu.

Obchody Jubileuszu rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej wraz z procesją w kościele parafialnym w Milejowie którą odprawił ksiądz proboszcz Piotr Szubski. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i przez padający ulewny deszcz nie odbył się uroczysty przemarsz strażaków do jednostki w Milejowcu. Po drodze strażacy wraz z przedstawicielami samorządu Gminy Rozprza złożyli wieńce przy pomniku upamiętniającym pomordowanych w czasie II Wojny Światowej w Milejowcu.

Podczas uroczystości po zapoznaniu zebranych z historią jednostki zostały wręczone medale i odznaki za zasługi. W dalszej części zebrani goście: starosta powiatu piotrkowskiego – Stanisław Cubała, przewodniczący Rady Gminy Rozprza – Tomasz Gemel, Marek Rakoczy – wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piotrkowie Tryb i jednocześnie członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi,  Jan Mielczarek – naczelnik wydziału operacyjnego – szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Tryb.  oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Rozprzy – Artur Cubała złożyli druhom z Milejowca serdeczne życzenia z obchodzonego jubileuszu i podziękowali za dotychczasową służbę na rzecz mieszkańców oraz całej Gminy Rozprza.