Tłumacz Migam

Kolejny talent sportowy odkryty w naszej gminie

Jeszcze emocje po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej nie opadły, a w naszej Gminie został już odkryty piłkarski talent. I to nie byle jaki. Bo kobiecy! W środę 20 lipca na zaproszenie wójta gminy Rozprza – Janusza Jędrzejczyka do urzędu gminy przybyła Ewa Pielużek. Młoda piłkarka, grająca na obronie, która ma już na swoim koncie liczne nagrody i dyplomy z zawodów na szczeblu ogólnopolskim. Największym sukcesem jest niewątpliwie wicemistrzostwo Polski w piłce nożnej do lat 13, które zdobyła z kadrą Łódzkiego Związku Piłki Nożnej w Pruszkowie. Kadra ŁZPN po bardzo wyrównanym meczu ustąpiła jedynie drużynie Kujawskio-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Ewa Pielużek jest również zawodniczką klubu sportowego SMS, który w ogólnopolskiej klasyfikacji drużyn do lat 13 zajmuje 4 miejsce.  O wszystkich swoich sukcesach Ewa opowiadała w czasie swojej wizyty w urzędzie.

Wszyscy kibicujemy Ewie, bo będąc w tak młodym wieku i już zdobywając wicemistrzostwo Polski w przyszłości czeka ją tylko walka o medale na zawodach międzynarodowych. Wierzymy, że mieszkanka naszej gminy stanie się damskim odpowiednikiem Michała Pazdana. I tego jej właśnie życzymy!

W czasie swojej wizyty w urzędzie gminy w Rozprzy Ewa otrzymała również od wójta i sekretarz gminy – Bożeny Nagrodzkiej prezent – profesjonalne buty sportowe.