Tłumacz Migam

Odjazdowy bibliotekarz w Gminie Rozprza

Czytelnicy, miłośnicy książek oraz rowerów spotkali się w sobotę 25 czerwca, by po raz czwarty stanąć na starcie rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Mimo upalnej aury ponad 220 śmiałków zdecydowało się pokonać łączny dystans  34 kilometrów na trasie Rozprza – Mierzyn – Trzepnica- Mierzyn-Rozprza.

Pokonując pagórki, liczne wzniesienia, ciesząc jednocześnie oczy widokami otaczającej przyrody uczestnicy wyprawy dotarli do zabytkowego Dworku w Trzepnicy, gdzie strudzonych rowerzystów przywitał Piotr Łączny- wójt gminy Łęki Szlacheckie. To właśnie tam  na miłośników jednośladów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez bibliotekarzy z Rozprzy oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Trzepnica oraz Okolic.

Ognisko z kiełbaskami, koncert Weroniki Adamek, wystawa fotograficzna, prelekcja Anny Piotrowskiej na temat trzepnickiego dworku, w którym niegdyś mieszkała Krystyna Skarbek- agentka tajnej brytyjskiej służby, to tylko niektóre z przygotowanych niespodzianek. Zgodnie z tradycją wręczono statuetki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Pierwszą nagrodę z rąk Izabeli Kwaśniak i wójta gminy Rozprza - Janusza Jędrzejczyka odebrał  Jerzy Hochman, druga statuetka trafiła do 6-letniego Kacpra Stępnia. Warto dodać, iż tegoroczna edycja rajdu była wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze była to najdłuższa jak dotąd przebyta odległość na przełomie wszystkich odsłon rajdu, po drugie imprezę urozmaiciło losowanie nagród rzeczowych m.in. roweru, akcesoriów rowerowych,  biletów do kina czy choćby ogrodowej podkaszarki. Wśród młodych uczestników imprezy najwięcej emocji wzbudziło losowanie jednej z nagród głównych- tabletu, nagrody specjalnej wójta gminy Rozprza, która trafiła do rąk Łukasza Gozdka. Organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali drobne upominki. Mamy nadzieję, że bidony, bo nich mowa  przydadzą się podczas kolejnych rowerowych wypraw. Po zregenerowaniu sił pod eskortą jednostek straży pożarnej cykliści skierowali się w drogę powrotną.

Za pomoc w organizacji IV edycji rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy składa serdeczne podziękowania dla: Artura Kropisia- Naczelnika OSP w Niechcicach oraz wszystkich jednostek straży pożarnej, które czuwały nad bezpieczeństwem rowerzystów, Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Trzepnica oraz Okolic, Janusza Jędrzejczyka- wójta gminy Rozprza, Piotra Łącznego- wójta gminy Łęki Szlacheckie, Anny i Artura Kurowskich- właścicieli firmy handlowej „ARDOM”, Katarzyny i Wojciecha Pielużków,-właścicieli PPHU „Ola”, Żanety i Michała Krawczyków- właścicieli F.H.U. Krawczyk, Anny Karp- właścicielki piekarni z Niechcic, Kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Dystrybucyjnego Kaufland w Rokszycach.

Dziękujemy!