Tłumacz Migam

Ach, co to były za dni!

Już po raz 13 mogliśmy wspólnie bawić się na Dniach Gminy Rozprza. W tym roku na wszystkich, którzy przybyli na stadion przy ulicy sportowej w Rozprzy, czekała moc atrakcji i niespodzianek. Gwiazda sobotniego wieczoru, zespół Piękni i Młodzi przyciągnęła licznie mieszkańców gminy oraz przyjezdnych gości . Zanim jednak wszyscy głośno zaśpiewali razem z artystami „Ona jest taka cudowna”, na scenie pojawili się lokalni artyści, orkiestra dęta OSP Longinówka oraz szkoły i przedszkola z terenu gminy.

Oficjalnego otwarcia XIII Dni Gminy Rozprza dokonał wójt gminy Janusz Jędrzejczyk oraz przewodniczący Rady Gminy Tomasz Gemel. Wśród przybyłych na tę uroczystość gości nie mogło zabraknąć posłów: Elżbiety Radziszewskiej i Krzysztofa Maciejewskiego, starosty powiatu piotrkowskiego – Stanisława Cubały, skarbnika powiatu – Janusza Miszteli. Swoją obecnością zaszczycili świętującą Rozprzę również wójtowie z okolicznych gmin oraz zaproszeni goście.

Tuż przed koncertem sobotniej gwiazdy wieczoru na scenie zaprezentowała się mieszkanka gminy – Weronika Adamek, Orkiestra Dęta z OSP Longinówka pod batutą Grzegorza Konopki oraz energetyczny zespół RED DANCE z Woli Krzysztoporskiej. Tuż po godzinie 21:40 na scenie pojawili się oni – piękni i młodzi artyści, którzy porwali wszystkich do wspólnej zabawy.

Po koncercie Pięknych i Młodych na scenę powrócił zespół RED DANCE, który poprowadził dla publiczności zabawę taneczną do późnych godzin nocnych.

Niedzielne obchody XIII Dni Gminy Rozprza rozpoczęły się na sportowo. Już od samego rana na płycie boiska rozegrano zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców.

Natomiast w Sanktuarium N.M.P. Matki Życia w Rozprzy odprawiono uroczystą mszę świętą, w czasie której zgrał góralski Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska”, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Rozprzy z zaprzyjaźnionej Gminy Rajcza na czele z wójtem – Kazimierzem Fujakiem oraz przewodniczącym rady gminy Rajcza – Dariuszem Płoskotą i dyrektorem GOKiS w Rajczy – Janem Ślęzakiem. Zespół „Ziemia Rajczańska” wystąpił również przed szerszą publicznością na scenie. O godzinie 14:00 przed sceną rozpoczął się I Gminny Turniej Sołectw. Wzięło w nim udział 12 sołectw z gminy. Przygotowane konkurencje miały na celu integrację mieszkańców. Rozegrano m.in. wyścig na taczkach, ubijanie piany na czas, wbijanie gwoździ w deskę, czy też przenoszenie wody. Wszyscy bawili się znakomicie. Turniej wygrała drużyna z Rozprzy, tuż za nią na podium znalazła się Stara Wieś, a na trzecim miejscu Mierzyn. Podsumowania zawodów, wręczenia nagród oraz podziękowań dla uczestników dokonali wójt Janusz Jędrzejczyk oraz przewodniczący rady Tomasz Gemel. Po występach Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, dzieci i młodzieży z Gminnego Centrum Kultury w Rozprzy oraz koncercie Orkiestry Swing Band Kasztelania rozpoczął się występ niedzielnej gwiazdy wieczoru – zespołu Trubadurzy, który podobnie jak sobotni koncert Pięknych i Młodych przyciągnął pod scenę w Rozprzy tłumy widzów.

XIII Dni Gminy Rozprza zakończył pokaz sztucznych ogni.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie  Dni Gminy Rozprza strażakom z jednostek OSP z terenu gminy, służbom porządkowym,  artystom, nauczycielom, kołom gospodyń oraz wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji uroczystych obchodów święta gminy.

 Dziękujemy gościom oraz mieszkańcom gminy za niepowtarzalną atmosferę podczas tegorocznych Dni Gminy Rozprza.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce sponsorów

Fotorelacja z XIII Dni Gminy Rozprza 

 

sobota 

 

niedziela