Tłumacz Migam

Kolejny projekt współfinansowany z Powiatem Piotrkowskim został zrealizowany we Wronikowie

                Kolejne zadanie współfinansowane przez Powiat Piotrkowski zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wronikowa i Gminy Rozprza Przyjazna Wieś w minioną niedzielę.

                Uczestnicy zadania poświęconego ochronie i promocji zdrowia przybyli na teren Domu Ludowego we Wronikowie. Zostali poinformowani o możliwości skorzystania z konsultacji z lekarzem rodzinnym oraz o możliwości pomiaru ciśnienia tętniczego oraz oznaczenia poziomu cukru. Ponad 40 osób odebrało skierowania na badania laboratoryjne.

                Realizowany projekt to poszerzenia realizowanego przez Powiat Piotrkowski zadania „Twoje Serce – Twoim Życiem”, w którym to uczestniczy Koło Gospodyń z Wronikowa.

                Przybyłych uczestników przywitał Zastępca Wójta Gminy Rozprza Artur Cubała oraz Prezes Stowarzyszenia Teresa Sikorska. W trakcie przeprowadzonego zadania można było spróbować potraw z grilla. Dla najmłodszych przygotowano Aktywną Strefę Ruchu, gdzie najmłodsi miło spędzili niedzielne popołudnie. Gry oraz przeprowadzone konkursy na długo pozwolą zapamiętać, jak ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży jest ruch na świeżym powietrzu. Wśród uczestników zadania wzrosła świadomość dotycząca ich stanu zdrowia. Dowiedzieli się, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa właściwa dieta oraz regularne badania lekarskie. Z okazji minionego Dnia Dziecka na dzieci czekały lody oraz słodycze.