Tłumacz Migam

Bo najważniejsza jest rodzina

Szkoła podstawowa w Milejowie 


3 czerwca był w Szkole Podstawowej im. ppłka St. Sienkiewicza w Milejowie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Mimo to uczniowie, nauczyciele i rodzice przybyli tłumnie do szkoły, by wspólnie świętować DZIEŃ RODZINY. Tę rodzinną imprezę rozpoczęła dyrektor szkoły Ilona Szewczyk zabawą taneczną, do której dołączyli rodzice. W przerwie uczennice oddz. IV-VI zaprezentowały układ taneczny, a następnie dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zawodach sportowych: oddz. I-III na sali gimnastycznej, a oddz. IV-VI na boisku szkolnym. Po rywalizacji sztafet upływającej w wesołej atmosferze dzieci wraz z rodzicami spotkały się w klasach na poczęstunku. Tę sielską atmosferę przerwały syreny wozów strażackich wjeżdżających na teren szkoły. Na szczęście dzielne zastępy OSP z Milejowca i Starej Wsi nie jechały do pożaru. Uczestnicy DNIA RODZINY przenieśli się na parking szkolny, gdzie odbyły się pokazy – sprzętu, umundurowania i wyposażenia wozów strażackich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się hełmy i bluzy strażackie, w których można było zrobić sobie zdjęcie. Nie obyło się oczywiście bez demonstracji możliwości węża strażackiego. A, że pogoda dopisała zaraz znaleźli się chętni na zimny prysznic. Po spotkaniu ze strażakami rozegrane zostały jeszcze z rodzicami mecze w siatkówkę i piłkę nożną. Miłe chwile spędzone z rodzicami umilały również łakocie, jakie z okazji Dnia Rodziny ufundowała  firma BON BON BUDDIES dzięki Katarzynie Miś - mamie jednej z uczennic. Ten wesoły dzień zostanie na długo w pamięci uczniów i rodziców.

 

 

Szkoła podstawowa w Rozprzy 


Dnia 3 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Pawlikowskiego w Rozprzy odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany we współpracy z Rodzicami. Impreza miała charakter integracyjny, uczniowie wspólnie ze swoimi rodzicami i nauczycielami mogli miło spędzić popołudnie. W imprezie udział wziął wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk. Festyn rozpoczął się powitaniem przez dyrektora szkoły –  Beatę Gemel. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowane wspólnie z wychowawcami występy artystyczne. Wszyscy zebrani podziewali rozmaite układy taneczne, wysłuchali wielu piosenek, a także obejrzeli pokaz sztuki walki AIKIDO. Wielką atrakcją okazało się wystawione przez nauczycieli przedstawienie pt.: „Rzepka”, które nagrodzono gromkimi brawami. Ostatnim punktem programu był koncert orkiestry  „Swing Band Kasztelania”. Przy dźwiękach muzyki rozrywkowej uczestnicy festynu mogli korzystać z usług „Studia urody”, skosztować grillowanych potraw, pysznych sałatek oraz ciast i cieszyć się zabawą w plenerze. Pogoda i dobry nastrój dopisywały do samego końca. Impreza okazała się bardzo udana.

 

Szkoła Podstawowa w Rozprzy pragnie podziękować wszystkim Rodzicom z poszczególnych klas, którzy brali udział w przygotowaniach i organizacji Festynu Rodzinnego 2016, jak również w obsłudze stoisk i pomocy przy sprzątaniu.

Szczególne słowa Podziękowania kierujemy także w stronę Sponsorów Festynu, którymi byli:

 1. Bernard Matyszewski – Gimnazjum w Rozprzy
 2. „Karibia” Sp. z o.o. z Woli Krzysztoporskiej
 3. P.P.H.U. „Ola”
 4. Huta Szkła Finezja z Wolborza
 5. „Delikatesy” – Joanna i Paweł Suchodolscy
 6. „U Adama” - Adam Misztela
 7. Anna Karp – Piekarnia Niechcice
 8. Orkiestra Rozrywkowa Kasztelania Swing Band
 9. „Remar” – Małgorzata i Remigiusz Ryżewscy
 10. „Rarytas” – Anna Kurowska
 11. Rodzice klasy Vb
 12. Arkadiusz Szatkowski
 13. Ochotnicza Straż Pożarna w Rozprzy
 14. Marta Gieroń oraz Katarzyna Pielużek