Tłumacz Migam

Rodzinnie w Mierzynie

Dnia 04 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja w Mierzynie odbył się I Festyn Rodzinny. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca wójta Artur Cubała, przewodniczący Rady Gminy Rozprza Tomasz Gemel, radna gminy Małgorzat Olczyk, sołtys Mierzyna Bożena Piątkowska, prezes Straży Pożarnej w Mierzynie Andrzej Krasoń, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim Adam Sędkowski, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Goszcz, proboszcz parafii w Mierzynie Benedykt Stanek, sponsorzy oraz uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele.

Impreza rozpoczęła się na sali gimnastycznej szkoły przemówieniem  dyrektor Agaty Lipińskiej- powitaniem przybyłych gości, informacją o założeniach dzisiejszego spotkania, życzeniami dla wszystkich zgromadzonych, podziękowaniami dla sponsorów. Następnie wszyscy przybyli na tę uroczystość obejrzeli akademię przygotowaną przez klasę VI, pod bacznym okiem Urszuli Wieczorek- Burzyńskiej pod hasłem „Rodzina”. Po przeżyciach artystycznych rozpoczęło się biesiadowanie na urokliwym i pełnym zieleni terenie wokół szkoły.  Na dzieci czekały zjeżdżalnie i trampoliny dmuchane. Obok niekończąca się kolejka informowała, iż w tym miejscu można pomalować sobie twarz i choć przez chwilę stać się ulubioną postacią z bajki. Można również było przypatrywać się i uczyć robienia artystycznych kompozycji z papieru. Całość uatrakcyjniały dwie pluszowe postacie, które zachęcały do zabawy naszych milusińskich. Uczestnicy mogli degustować smaczne ciasta, desery, które mogliśmy smakować dzięki naszym rodzicom. Grille przyciągały do siebie unoszącymi się  zapachami piekących się potraw. Na smakoszy czekała pajda chleba z przepysznym smalcem oraz ogórkiem małosolnym. Dodatkowe atrakcje, na jakie mogły liczyć rodziny, to zabawy, konkurencje i rozgrywki sportowe z nagrodami. W tle rozchodziła się muzyka wprowadzająca zgromadzonych w dobry nastrój. Pogoda dopisała. Piękny, słoneczny dzień był dodatkowym atutem imprezy plenerowej, na której nie zabrakło prezentacji sprawności wozów strażackich z wodą w roli głównej. Śmiechom, gwarom nie było końca.               

Piknik został zorganizowany w celu jeszcze lepszej integracji środowiskowej, zapewnienia uczniom atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego, nawiązania bliższych relacji interpersonalnych pomiędzy społecznością lokalną i szkolną. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Uśmiechy na twarzach naszych dzieci mówiły same za siebie.

Wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu organizatorzy  składają podziękowania.