Tłumacz Migam

Grali dla mamy

„Dziś gramy dla Mamy”,  to hasło przewodnie spotkania, które odbyło się 24 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozprzy. We wtorkowe popołudnie zgromadzona na sali publiczność mogła podziwiać aż trzy spektakle, w tym dwa, w wykonaniu uczestników warsztatów teatralno-wokalnych organizowanych przez rozprzańską bibliotekę. Mali artyści zadedykowali swoje występy Mamom, z okazji zbliżającego się ich święta.

Uroczystość zainaugurował spektakl „Sceny z wierszy wzięte” w wykonaniu najmłodszych uczestników kółka teatralnego. Zebrani usłyszeli fragmenty znanych i lubianych utworów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Wandy Chotomskiej. Wśród nich znalazły się min.: „Rzepka”, „Na straganie” czy „Bańkowice Mydlane”. Drugi, zabawny spektakl tym razem w wykonaniu „ starszaków” nosił tytuł „Kozy i Barany”. Zarówno jeden jak i drugi pokaz został nagrodzony gromkimi brawami. Zwieńczeniem spotkania był monogram „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Olgi Lisieckiej, która zadedykowała go swoim podopiecznym z kółka teatralnego.

Mamy nadzieję, że inscenizacje spodobały się Mamom, którym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wytrwałości w osiąganiu celów. Dziękujemy Wam za miłość cierpliwość oraz trud wychowania.