Tłumacz Migam

Dzień Rodziny w szkole podstawowej w Nowej Wsi

21 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się Dzień Rodziny, który zgromadził na boisku szkolnym wielu zaproszonych gości oraz społeczność lokalną.

Festyn swoją obecnością zaszczycili: Bożena Nagrodzka – sekretarz gminy, ks. Dariusz Pilarski, emerytowani pracownicy szkoły, sołtysi okolicznych wsi, przedstawiciele  OSP w Starej Wsi i  Białocinie, przedstawiciele  Kół Gospodyń Wiejskich  oraz rodzice i mieszkańcy okolicznych wsi.

    Wspólne świętowanie rozpoczęło się przemówieniem dyrektor szkoły -Justyny Kaniewskiej i występem artystycznym dzieci. Klasa V przedstawiła inscenizację „Bajkowy ambaras” przygotowaną przez  Iwonę Marciniak i Bogumiłę Wewiurę, a  swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie poszczególnych klas, oraz chór szkolny prowadzony przez p. Magdalenę Jakubik.

            Po części artystycznej rodzice i dzieci mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Zwycięzcy otrzymywali dyplomy – Super Mama, Super Tata, w tym roku lepsi okazali się tatusiowie.

            Goście przybyli na festyn mieli także okazję obejrzeć wystawy prac artystycznych dzieci, puchary i dyplomy zdobyte przez nich w różnych konkursach i zawodach, a także powspominać swoje lata szkolne podczas oglądania kronik.  Można było skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez Radę Rodziców i babeczek upieczonych przez samych uczniów. Na  smakoszy pieczonej kiełbaski czekał rozpalony grill. Miłośnicy jazdy konnej mogli przejechać się bryczkami. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się malowanie twarzy. Jednak największym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się zabawy przy muzyce prowadzone przez animatora oraz dmuchane zjeżdżalnie i zamki dla małych i tych większych.

    Tradycyjnie ważnym punktem programu obchodów Dnia Rodziny było spotkanie ze Strażą Pożarną ze Starej Wsi i Białocina. Wszyscy mogli zobaczyć, jak przebiega akcja ratowania człowieka po wypadku komunikacyjnym z zakleszczonego samochodu. Na koniec uczniowie mogli z bliska obejrzeć wóz strażacki i pobawić się kurtyną wodną.