Tłumacz Migam

Gimnazjaliści z Rozprzy wśród najlepszych w kraju

Prawdziwa nagroda dla zwycięzców to uratowanie komuś życia. Jest to rzecz bezcenna. Wyśmienicie rywalizując podczas Turnieju udowodniliście, że jesteście w stanie to zrobić” - tymi słowami Julian Golak, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XIV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” gratulował uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy w składzie: Amelia Pomykała kl. I, Martyna  Owczarek kl. I, Jakub Pielużek  kl. II, Bartłomiej Krasoń kl. III. Uczniów do konkursu przygotowała Anna Szulc - nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa. Podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż 68 szkół z całej Polski. Pobity został tym samym ubiegłoroczny frekwencyjny rekord, kiedy to w Turnieju wzięło udział 67 reprezentacji.

Czteroosobowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy.

W kategorii szkół gimnazjalnych wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach przed Gimnazjum nr 12 w Poznaniu i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy. Wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się reprezentacja szkoły z III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęło ZSP Kleszczów, a trzecie ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubania.