Tłumacz Migam

I edycja Gali Bibliotek Publicznych już za nami!

Rowerowe akrobacje w wykonaniu Piotra Bielaka, warsztaty bębniarskie z grupą Folk’n’Roll, dziecięce i młodzieżowe występy taneczne, koncerty muzyczne, malowanie twarzy, korowód bibliotek i wiele innych atrakcji czekało wszystkich miłośników książek, którzy 22 maja przybyli na gorzkowicki Kopiec. Ideą uroczystości była promocja czytelnictwa oraz przedstawienie oferty kulturalnej i edukacyjnej przez biblioteki powiatu piotrkowskiego, które były organizatorami i pomysłodawcami imprezy. Na Galę przybyli także włodarze lokalnych gmin.

Na festiwalu nie mogło zabraknąć bibliotekarzy z Rozprzy. Przy rozprzańskim stoisku można było pomalować buzię, obejrzeć wystawę zdjęć, własnoręcznie wykonać kwiaty z krepiny czy zrobić zdjęcie z Mistrzem Yoda. Na scenie wystąpiły trzy grupy naszego zespołu tanecznego „Impresja”. Ich występ nagrodzono gromkimi brawami. Dla wielbicieli muzyki, GBP w Rozprzy zorganizowała warsztaty bębniarskie, w trakcie których, każdy mógł spróbować gry na wspomnianych instrumentach.

Pozostałe książnice przygotowały ciekawe propozycje dla najmłodszych i dorosłych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród nich były m.in. warsztaty z robotyki, malowanie papierowych masek, bańki mydlane, zwierzątka z balonów czy dmuchane zjeżdżalnie. Nie zabrakło także spotkań z autorami czy publikacji promujących poszczególne gminy powiatu piotrkowskiego.