Tłumacz Migam

W szkole podstawowej w Milejowie upamiętnili swojego patrona

9 maja 2016r. w Szkole Podstawowej im. ppłka St. Sienkiewicza w Milejowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona, na którą przybyli zaproszeni goście – sekretarz Gminy Rozprza Bożena Nagrodzka oraz dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego dr hab. Marek Dutkiewicz, prof. UJK.

W czasie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przybliżyli zgromadzonym trudne lata wojny i bohaterską postawę naszych przodków. To dzięki ich waleczności i poświęceniu, możemy dziś żyć w wolnym kraju.

Patron szkoły ppłk Stanisław Sienkiewicz był prawdziwym patriotą, który od najmłodszych lat przejawiał miłość i oddanie dla Polski. Dla uczniów jest wzorem, który uczy miłości do Ojczyzny.

Po występach uczniów prof. UJK dr hab. Marek Dutkiewicz opowiedział zebranym historię sztandaru szkoły wzorowanego na sztandarach żołnierskich. Głowica znajdująca się na drzewcu sztandaru to replika głowicy sztandaru 76. pułku piechoty im. Ludwika Narbutta z Lidy.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły mgr Ilona Szewczyk podziękowała uczniom i opiekunom Samorządu Uczniowskiego. A. Laczek i U. Apanowicz za przygotowanie Dnia Patrona, a gościom za poruszającą lekcję patriotyzmu.