Tłumacz Migam

PIKNIK CHARYTATYWNY ,, RAZEM DLA JULIANNY’’

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.” – Flora Edwards

Pomaganie ludziom jest nieodłączna potrzeba każdego człowieka, o czym przekonaliśmy się w minioną niedzielę. Tegoroczna majówka w naszej gminie rozpoczęła się Piknikiem charytatywnym, który odbył się pod nazwą ,,Razem dla Julianny’’. Była to inicjatywa sołtysa miejscowości Romanówka Czesławy Podkomórka oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Organizacją wydarzenia zajęły się sąsiadki Julianny – Agnieszka Piwowarska i Jolanta Piwowarska. Piknik miał na celu zorganizowanie zbiórki pieniędzy na rzecz mieszkanki Romanówki – 18 letniej Julianny Barczak, która w czerwcu ubiegłego roku w wyniku wypadku samochodowego odniosła rozległe urazy ciała, od urazu głowy, złamania kości miednicy, prawej kości udowej po urazy kolan i podudzia lewego. Spędziła 6 miesięcy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, przechodząc szereg operacji neurologicznych. Obecnie Julianna ma niedowład czterokończynowy, jest przytomna, mówi pojedyncze słowa- trwa intensywna rehabilitacja. Powoli wraca jej czucie w nogach i rękach. Tylko długa, specjalistyczna, a zarazem kosztowna rehabilitacja (neurologiczna, ogólnoustrojowa, logopedyczna, ortopedyczna) da jej szansę na powrót do zdrowia. Kiedy doszło do wypadku, Julianna była uczennicą III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim. To niezwykle miła, wrażliwa i zdolna osoba. Marzyła, aby zostać prawnikiem. Organizatorzy pikniku przyjęli sobie jeden cel: „Zrobimy wszystko, co z naszej strony jest tylko możliwe, aby wesprzeć rodzinę i Julkę”. Rozpowszechnienie wiadomości na temat pikniku sprawiło, że ludzie licznie przybyli do Romanówki, by wesprzeć rodziców Julki zbierających pieniądze na rehabilitację. Podczas oficjalnego otwarcia Pikniku, Agnieszka Piwowarska podkreśliła, że „...nawet słońce świeci dzisiaj dla Julki…” Wyczytując sponsorów zaznaczyła kilkakrotnie, jak ważne było ich wsparcie, gdyż bez pomocy sponsorów nie udałoby się osiągnąć takiego efektu. Licytację książek, voucherów, przeróżnych gadżetów i innych wartościowych prezentów rozpoczął Janusz Jędrzejczyk wójt gminy, który podkreślił, że dobroć dawana innym zawsze do nas wraca, że w życiu ważne jest nie to, co posiadamy, lecz co możemy dać inny, życząc Julce szybkiego powrotu do zdrowia i owocnej licytacji na jej rzecz.

Sama impreza była świetnie zorganizowana- panie z koła gospodyń i wspomagający je mieszkańcy Romanówki przygotowali wiele atrakcji m.in. loterię fantową, stoisko z rękodziełem, posiłki, zabawy dla dzieci tj. quizy, malowanie twarzy, kucyki, konie i quady. Dzięki uprzejmości mieszkańców sąsiadujących z domem ludowym, którzy otworzyli swoje podwórka dla parkujących samochodów, goście nie mieli problemu z postojem. Z kolei ci, którzy postanowili pieszo przyjść na piknik mogli skorzystać z … nietypowej taksówki, która odwoziła gości do domu.

Wieczorem odbył się koncert zespołu Kamikadze, Sylwii Piwowarskiej oraz Sandry Jakubiak. Niespodzianką był ogromny tort w kształcie serca, przeznaczony dla gości w ramach podziękowań za przybycie. Po godzinie 20.00 odbyła się zabawa taneczna dla dorosłych przy muzyce Dj Michała Candy.

Goście i sponsorzy stanęli na wysokości zadania: - podczas pikniku charytatywnego dla Julki w Romanówce udało się zebrać 30.416,00  zł. Dochód w całości został przekazany rodzinie Julianny.