Tłumacz Migam

Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów – Wola Krzysztoporska 2016

23 kwietnia 2016 r. uczennice Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi: Oliwia Merk i Anna Pielużek z klasy II a także Julia Kowalska  z klasy V, brały udział w Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Najlepsi wokaliści, tancerze i instrumentaliści, spośród dzieci i młodzieży, walczyli o nagrody starosty piotrkowskiego Stanisława Cubały.

Poziom konkursu był  bardzo wysoki, jednak nasze uczennice zdobyły czołowe miejsca.

Anna Pielużek otrzymała wyróżnienie w kategorii soliści klas I-III, a Julia Kowalska zajęła I miejsce w kategorii soliści klas IV-VI.  Wykonaniem piosenki pt. „Drzwi do kariery” zachwyciła nie tylko Jury ale całą publiczność zgromadzoną na sali.

 Julka w tego typu konkursach zawsze była zauważana przez publiczność i jury, zdobywała wysokie miejsca, ale w tym roku była najlepsza w grupie solistów z kl. IV-VI.

 Nie możemy także pominąć młodszych uczestniczek, które również  zdobywały na innych konkursach wysokie miejsca. Jednym słowem dla dziewczynek wielkie gratulacje. Życzymy Im zapału do rozwijania swoich talentów.

            Nadmienić należy, że uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Lidią Jureńczyk  są uczestnikami w/w przeglądu już  od pierwszej edycji. W bieżącym roku  przygotowaniem uczniów na konkurs zajęła się pani Lidia Jureńczyk we współpracy z Magdaleną Jakubik.