Tłumacz Migam

Andrzej Grabowski w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy

Kolejny autor książek dla dzieci i młodzieży odwiedził Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozprzy. Tym razem o niezwykłej sile dziecięcej wyobraźni opowiadał Andrzej Grabowski. 14 kwietnia pisarz spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Straszowie oraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Organizatorem spotkań była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy.

Andrzej Grabowski jest autorem licznych publikacji dla dzieci i młodzieży  m.in. „Przygody Skrzata Wiercipiętka”, „Bractwo rycerzy” czy „Trzy tygodnie z druhną Chuligan”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich, debiutował opowiadaniem w tygodniku harcerskim „Na przełaj”. Warto wspomnieć, że artysta posiada Orderu Uśmiechu- odznaczenia przyznawanego przez dzieci osobom, które podejmują działania niosące radość najmłodszym.

W trakcie blisko dwugodzinnych spotkań pisarz opowiadał nie tylko o swojej twórczości, ale także o inspiracjach, podróżach, pasjach. Bawił dzieci śmiesznymi wierszykami oraz ciekawymi historiami. Opowiedział o genezie powstania Orderu Uśmiechu oraz wyjaśnił, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa uśmiech i serdeczność względem drugiego człowieka.  Autor odpowiadał także na liczne pytania, które zadawali słuchacze.

Dodajmy, że w zasobach Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozprzy znajduje się wiele książek Andrzeja Grabowskiego. Wszystkich, którzy chcą poznać twórczość pisarza zapraszamy na ul. Kościuszki 6.