Tłumacz Migam

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego UKS Gmina Rozprza

W niedzielę, 17 kwietnia na boisku sportowym w Rozprzy uroczyście otworzono sezon piłkarski Uczniowskiego Klubu Sportowego Gmina Rozprza. Klub powstał pod koniec 2015 roku, a już skupia około 100 młodych zawodników. UKS Gmina Rozprza jest zapleczem młodzieżowym dla klubów z terenu naszej gminy: GKS Czarni Rozprza i LKS Start Niechcice. Trenują w nim dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Nad ich rozwojem czuwa profesjonalna kadra trenerska. Treningi odbywają się na obiektach sportowych w Rozprzy i Niechcicach.

            W otwarciu sezonu udział wzięli wszyscy mali zawodnicy z kibicującymi im rodzinami, założyciele klubu, trenerzy, sponsorzy oraz wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk. W czasie spotkania nastąpiła prezentacja wszystkich pięciu grup wiekowych, zawodnicy zrobili sobie także pamiątkowe zdjęcia. Po prezentacji drużyn odbył się również mecz piłkarski drużyn: Fair Play z Ręczna oraz Włókniarz Zelów.

            Powstanie Uczniowskiego Klubu Sportowego Gmina Rozprza daje nadzieję na rozwój sportowy dzieci i młodzieży z terenu naszej Gminy. Właśnie w takich klubach dorastają młodzi piłkarze, którzy swoje  kariery dalej rozwijają w pierwszoligowych i ekstraklasowych drużynach.