Tłumacz Migam

POSIEDZENIE ZARZĄDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZWIĄZKU OSP RP W ROZPRZY

W dniu 17 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury odbyło się Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego  ZOSP RP w Rozprzy, któremu przewodniczył prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Rozprzy – Artur Cubała. W czasie spotkania powołano komisje problemowe:

- Komisję ds. Oceny Założeń Regulaminu. Na przewodniczącego tej komisji wybrano wiceprezesa Zarządu Oddziału ZOSP OSP  w Rozprzy – Stanisława Rębelińskiego.

- Komisję Odznaczeń i Wyróżnień, której przewodniczącym został wiceprezes Zarządu – Andrzej Matuszczyk

- Komisję ds. Zawodów, Sportu i Organizacji – na przewodniczącego tej komisji wybrano Komendanta Gminnego – Artura Kropisia.

W dalszej części spotkania omówiono gminne uroczystości obchodów Dnia Strażaka, które w tym roku odbędą się 3 maja w Milejowie. W czasie posiedzenia Zarządu zgłoszono również drużyny do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W sekcji podstawowej do zawodów zgłosiły się wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Rozprza, tj. 15 drużyn. W sekcji kobiet 4 drużyny, MDP chłopców 7, MDP dziewcząt 6 drużyn. Komendant Gminny omówił ponad to szczegółowo regulamin przeprowadzenia zawodów.

Ostatnim punktem posiedzenia było omówienie spraw bieżących i działalności w jednostkach OSP na terenie Naszej Gminy.