Tłumacz Migam

Kolorowo, pachnąco i smacznie w Moszczenicy

Wielkanocny nastrój udzielił się wszystkim obecnym podczas niedzielnego Powiatowego Przeglądu Stołów i Palm Wielkanocnych w Moszczenicy. Do konkursu zgłosiło się 21 kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu piotrkowskiego.

Naszą gminę reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubieniu.  Na pięknie udekorowanym stole nie brakowało niczego, od pisanki do zająca, poza tym: mazurki, ciasta, żurek, talerze wędlin i inne  potrawy świąteczne – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Jednak przed przystąpieniem do degustacji przygotowanych potraw, Jury oceniało suto zastawione stoły uczestników konkursu. Zadanie nie było łatwe. W konsekwencji I miejsce w kategorii najlepszy pasztet otrzymały Panie z naszej Gminy. Kiedy stoły zostały poświęcone można było rozpocząć kosztowanie przeróżnych Wielkanocnych wypieków.

Nagrodę za udział w konkursie Paniom z KGW z Rozprzy wręczył wicemarszałek województwa łódzkiego – Dariusz Klimczak oraz Janusz Jędrzejczyk wójt gminy Rozprza.